Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Vilis Bukšs par laiku aprīlī: Sulu mēneša beigās vēl varam sagaidīt bezdelīgas sniegu

Ticējums saka: aprīlis nav aukstāks par martu un siltāks par maiju. Ja 1. aprīlī līst, tad būs dāsns meža ogu gads. Ja aprīlis slapjš – Jāņi sausi. Ja aprīlis mitrs – laba sēņu vasara, bet ja aprīlī pērkona negaisi, vasara silta un būs labas riekstu ražas. Iespējams, ka šie ticējumi vismaz daļēji piepildīsies un sulu mēnesis ar savu mainīgo dabu atvedīs labu vasaru. Arī zibeņošana un pērkona ducināšana 1. aprīļa siltajā naktī norāda uz siltu un auglīgu vasaru, savā blogā raksta dabas vērotājs Vilis Bukšs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

V. Bukšs norāda, ka šogad marta pirmajā pusē strauji atgriezās lauku cīruļi, ķīvītes un sējas zosis. Marta otrajā pusē jau masveidīgi sāka atgriezties strazdi un Lieldienu nedēļā baltie stārķi, baltās cielavas un žubītes. Gājputnu salīdzinoši strauja atgriešanās norāda uz to, ka pavasaris, lai arī jauks un ar siltuma vilni marta beigās, vēl neliecina par to, ka siltas dienas būs arī turpmāk.

Atbilstoši februāra un marta nozīmīgām dienām, aprīlis rādās būt mērens, ar dažādiem nokrišņiem un to nevienmērīgu sadalījumu. Aprīļa pirmajā pusē laikapstākļi mainīgi. Ja mēneša sākumā dažas siltas dienas, tad vēlāk iespējams nakts sals, lietus, krusa un slapjš sniegs. Nokrišņi pārsvarā īslaicīgi. Temperatūras svārstības šajā laikā no mīnus 3 grādiem dažās naktīs līdz plus 15 laikā ap Māllēpes dienu 10. aprīlī.

Mēneša vidū nokrišņu mazāk, lielākoties sauss. Temperatūra nakts laikā pārsvarā no 0 līdz plus 7 grādiem, bet dažās saulainās pēcpusdienās var pietuvoties plus 18 grādiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Sulu mēneša otrajā pusē tā pati aprīļa mainīgā daba. Laikā līdz Jurģim (23. aprīlis) dažviet vēl nakts salnas un daždien, iegriežoties ziemeļu puses vējiem, tie var atnest gan krusu, gan dzeguzes sniegu. Vēlāk atkal var ieplūst siltāks gaiss un temperatūra saulainajās pēcpusdienās var pietuvoties plus 20, plus 23 grādiem. Vēlāk, mēneša izskaņā, kad atgriezīsies pirmās bezdelīgas un ievām atvērsies pirmie ziedpumpuri, kļūs vēsāks un arī nokrišņu būs vairāk. Aprīļa pēdējās dienās un maija sākumā salnu vietās iespējamas salnas un ar īslaicīgiem nokrišņiem ziemeļrietenis var atnest arī bezdelīgas sniegu,” atklāj dabas vērotājs.

Kopumā aprīlis rādās būt tuvu vidējiem rādītājiem temperatūru un nokrišņu ziņā. Tuvāk jūrai vēsāks un nokrišņu vairāk, bet Latvijas austrumos nokrišņi un temperatūra normas robežās.

Foto – Pixabay

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.