Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Vilis Bukšs pēc kautas cūkas liesas prognozē laiku februārī un martā

Vērojot nozīmīgas dienas augustā un decembrī rādās, ka kalendārās ziemas pēdējam mēnesim februārim, tāpat kā janvārim, vajadzētu būt ar mainīgiem laikapstākļiem un dažādiem nokrišņiem, savā blogā raksta dabas vērotājs Vilis Bukšs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

V. Bukšs norāda, ka 20.augusts, kas bija silts un saulains, paredz pārsvarā sausu februāri un lielāku salu mēneša vidū. Arī 27. decembris, kas rietumvējā bija saulains, ar nelielu salu un bez nokrišņiem, paredz maigu un lielākoties sausu Sveču mēnesi. Savukārt 12. janvārī pēc kautas cūkas liesas varēja vērot, kāda būs atlikusī ziema. Liesa vienmērīga un gara, bez izteiktiem sabiezinājumiem. Tā ir zīme, ka februārī bargs un ilgstošs sals nedraud, bet līdzīgi laikapstākļi var turpināties arī marta pirmajā pusē.

Februāra pirmajā pusē, pārsvarā līdz 10. februārim, mainīgi laikapstākļi. Ja mēneša sākumā temperatūra pārsvarā ap 0 grādiem un īslaicīgi dažādi nokrišņi, tad ap Dārtu (6.februāris), kļūs aukstāks, neliels sniegs un temperatūra robežās no mīnus 3 līdz mīnus 8 grādiem. Ceļi slideni. Vēlāk, kad pilnmēness sāks dilt (ap 10., 12. februārī), iespējams stiprāka sala laiks. Šajā laikā pārsvarā bez nokrišņiem un temperatūra skaidrās naktīs un bezvējā dažviet var noslīdēt līdz mīnus 15 grādiem un zemāk.

Sveču mēneša otrajā pusē, līdz Matīsa dienai (24. februāris) mainīgi laikapstākļi. Starp mākoņiem uzspīdēs saule, nelieli nokrišņi, kas pārsvarā sniegs un temperatūra dienas laikā no plus 3 līdz mīnus 3 grādiem. Dažviet naktīs var pazemināties līdz mīnus 8 grādiem. Ceļi šajā laikā slideni. Vēlāk, pēc 24. februāra un mēneša izskaņā, biežāk starp mākoņiem parādīsies saule. Nokrišņi īslaicīgi. Sniegs, slapjš sniegs un tuvāk jūrai arī lietus. Temperatūra nakts laikā robežās no 0 līdz mīnus 5 grādiem. Savukārt dienas laikā no 0 līdz plus 7 grādiem. Mēneša beigās, kad dienvidvējš pastums mākoņus un uzsmaidīs saulīte, varēs arī sajust, kā sniegs smaržo pēc pavasara…

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad februāris Latvijas austrumos rādās būt tuvu ikgadējiem vidējiem mēneša rādījumiem gan nokrišņu, gan temperatūru ziņā. Tuvāk jūrai vairāk nokrišņu un siltāks kā parasti. Sniega sega Latvijas austrumpusē brīžiem saruks, brīžiem papildināsies, bet neliels sniegs saglabāsies līdz mēneša beigām.

Foto – Pixabay

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.