Vinogradovs nefinišē Pekinas Olimpiskajās spēlēs

Latvijas ziemeļu divcīņas sportists Markuss Vinogradovs, otrdien nefinišēja desmit kilometru slēpojumā Pekinas olimpiskajās spēlēs, bet dubultuzvaru svinēja norvēģi.

Par olimpisko čempionu sacensībās ar lēcieniem no lielā tramplīna kļuva Jorgens Grābaks, bet sudrabs tika Jensam Lurosam Oftebrū. Savukārt bronzas godalgu izcīnīja Akito Vatabe no Japānas, vēsta LETA.

Pēc lēcieniem no lielā tramplīna jaunais čempions ieņēma 12.vietu, slēpojumu uzsākot divas minūtes un septiņas sekundes pēc līdera, sava tautieša Jarla Magnusa Rībera.

Finišu Grābaks sasniedza 27 minūtēs un 13,3 sekundēs, pēdējā taisnē apsteidzot trīs konkurentus. Oftebrū no uzvarētāja atpalika 0,4 sekundes, bet Vatabe – 0,6 sekundes. Aiz labāko trijnieka, no Grābaka atpaliekot 3,3 sekundes, palika Manuels Feists no Vācijas, kurš arī pēc tramplīnlēkšanas bija ceturtais.

Rībers, kurš bija līderis pēc tramplīnlēkšanas, finišēja astotais, no uzvarētāja atpaliekot 39,8 sekundes. Savukārt Igaunijas sportists Kristjans Ilvess, kurš pēc tramplīnlēkšanas ieņēma dalītu otro vietu, finišu sasniedza vienu minūti un 0,2 sekundes aiz uzvarētāja, ierindojoties devītajā pozīcijā.

19 gadus vecais Vinogradovs tramplīnlēkšanā no lielā tramplīna uzrādīja rezultātu 88 metri un tika pie 30,9 punktiem, kas deva 47.vietu 48 sportistu konkurencē.

Jau ziņots, ka Vinogradovs pirms piecām dienām Pekinas olimpisko spēļu sacensībās ziemeļu divcīņā ar lēcieniem no normālā tramplīna ieņēma pēdējo 44.vietu.

Šosezon Latvijas sportists startēja vairākās Kontinentālā kausa sacensībās, kā arī 19 gadu vecumā debitēja Pasaules kausā.

Labāko rezultātu šosezon Vinogradovam izdevās sasniegt pirmajās Kontinentālā kausa sacensībās, ieņemot 41.vietu. Savukārt Pasaules kausā Latvijas sportists ieņēma 48.vietu.

Pirms dalības Pasaules kausā viņš jau bija piedalījies divos pasaules čempionātos ziemeļu divcīņā, 2021.gadā ieņemot 50.vietu.

Vinogradovs ir pirmais Latvijas pārstāvis olimpisko spēļu ziemeļu divcīņas sacensībās kopš 1936.gada.