Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Vistraujāk ūdens līmenis kāpj Durbes upē

Durbes upe. Foto – Uldis Dobelis

Atkušņa laikā Latvijas upēs paaugstinās ūdenslīmenis, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tostarp LVĢMC brīdina, ka valsts rietumu daļas upēs ūdenslīmenis palielinās strauji. Kūst sniegs un ledus, sāk applūst upju palienes, vēsta LETA.

Aizvadītajā diennaktī Ventas augštecē ūdenslīmenis paaugstinājās par 42-51 centimetru, savukārt posmā Kuldīga-Vendzava un Ventas baseina upēs līmenis kāpis par 3-9 centimetriem.

Tikmēr Rojā un Irbē ūdenslīmenis paaugstinājās par 12-13 centimetriem, Rīvā – par 37 centimetriem, Užavā – par 58 centimetriem, Bārtā – par 68-86 centimetriem, bet visstraujāk liemenis kāpa Durbē – par 101 centimetru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lielupē ūdenslīmenis paaugstinājās par 3-34 centimetriem, tostarp straujāk tas kāpis lejteces posmā. Tikmēr Lielupes baseina upēs ūdenslīmenis paaugstinājās par 5-28 centimetriem, bet atsevišķos upju posmos pat pazeminājās, piemēram par 10 centimetriem Mūsā pie Bauskas.

Gaujas un Salacas baseinos ūdenslīmenis paaugstinājies par 1-16 centimetriem, bet atsevišķos posmos joprojām pazeminās ūdenslīmenis, piemēram, Gaujas augštecē, Salacā pie Lagastes un Rūjā tas samazinājies par 1-16 centimetriem.

LVĢMC piebilst, ka Daugavā un tās baseina upēs turpina pazemināties vai nedaudz svārstīties ūdenslīmenis, straujāk paaugstinoties Lielajā Juglā pie Zaķiem – par 16 centimetriem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus LVĢMC informē, ka centrālās un austrumu daļas upēs saglabājas ledus, palielinās lāsmeņi, kūst sniegs uz ledus, kā arī uz ledus ir sniegūdens lāmas. Tikmēr rietumu daļas upēs samazinās piesalu platums, vietām novērojam reta ledus iešana.

Svētdien turpināsies atkusnis, kā arī gaidāms lietus. Atkušņa ietekmē turpināsies strauja ūdenslīmeņa paaugstināšanās, applūdīs zemākās vietas upju krastos.

Tāpat pastāv liela iespēja, ka intensīvais atkusnis izraisīs ūdenslīmeņa paaugstināšanos, kā rezultātā atsevišķos reģionos tiks pārsniegtas arī oranžās un sarkanās pakāpes brīdinājumu atzīmes, izraisot būtisku teritoriju applūšanu.

LVĢMC brīdina iedzīvotājus, ka palielinās lāsmeņu platības un ledus ir plāns, tāpēc uz ledus atrasties ir bīstami.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.