Vītolai Siguldā otrā vieta Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā

Elīna Ieva Vītola sestdien Pasaules kausa kamaniņu sportā ceturtajā posmā Siguldā ieņēma otro vietu, piektajā vietā ierindojās Sigita Bērziņa un septītajā – Kendija Aparjode.

Uzvaru posmā izcīnīja vāciete Dajana Eitbergere, kura divu braucienu summā sasniedza rezultātu minūte un 22,999 sekundes un par 0,094 sekundēm apsteidza Vītolu, vēsta LETA.

Vītolu arī otro braucienu veica labi, braucienā ierindodamās trešajā vietā un divu braucienu summā par 15 sekundes simtdaļām apsteidzot otru Vācijas sportisti Jūliju Taubicu.

Ceturtā, uzvarētājai zaudējot 0,154 sekundes, bija viņas tautiete Anna Berreitere, piektā – Bērziņa, kura veica labu braucienu, tobrīd saglabājot sesto vietu, bet pēc amerikānietes Emīlijas Svīnijas iebraukšanas trases apmalē pakāpjoties uz piekto vietu.

Bērziņa Eitbergerei piekāpās 0,319 sekundes.

Sestā 27 sportistu konkurencē finišēja Nāciju kausa uzvarētāja Itālijas sportiste Sandra Robačere (+0,367), bet septītā – Aparjode, kura neatkārtoja pirmā brauciena kļūdu un divu braucienu summā no Eitbergeres atpalika 0,526 sekundes.

Neveiksmīgas sacensības ar kritieniem abos braucienos izvērtās pirmā posma uzvarētājai austrietei Madeleinai Eglei, kura finišēja vien 26.vietā.

Pirmajā braucienā labāko rezultātu ar jaunu trases rekordu sasniedza vāciete Dajana Eitbergere, kura finišēja 41,488 sekundēs.

Otro vietu pēc pirmā brauciena dalīja Vītola un otra Vācijas sportiste Anna Berreitere.

Vītola, kura startēja ar 16.numuru, izcili veica trases beigu daļu, par 0,112 sekundēm apsteidzot tautieti Sigitu Bērziņu, kura bija līdere pirms Vītolas. Tobrīd latviete trases rekordu, kurš iepriekš piederēja Krievijas sportistei Tatjanai Ivanovai, uzlaboja par piecām sekundes tūkstošdaļām.

Vītola televīzijas kanāla TV6 tiešraidē nebija pārsteigta par sasniegto trases rekordu: “Ārā ir lieli mīnusi. Jau vakar ledus bija ciets, un sportistes brauca tuvu trases rekordam.”

Viņa piebilda, ka otrajā braucienā visa trase ir jānobrauc labi, lai būtu augsts rezultāts, nav vienas konkrētas vietas, kurai vairāk jākoncentrējas.

Pēc visu sportistu finiša viņai pēc pirmā brauciena tika dalīta otrā vieta.

Bērziņa startēja 14. un aizvadīja labu braucienu, taču pēc finiša atzina, ka nelielas kļūdiņas vēl ir bijušas. Viņai sestā vieta pēc pirmā brauciena.

Kļūdījās trases vidū Kendija Aparjode, kura startēja pa vidu abām komandasbiedrenēm. Viņa piemeta labo kāju pie ledus, bremzējot kamanu skrējienu, un pēc finiša bilda, ka otrajā braucienā vajag braukt labāk.

Aparjode ieņēma astoto vietu pēc pirmā brauciena.

Vītolu apsteidza, sasniedzot jaunu trases rekordu, vāciete Dajana Eitbergere, kura finišēja deviņas sekundes simtdaļas ātrāk par Vītolu.

Bērziņa no Eitbergeres atpalika 0,202 sekundes, bet Aparjode – 0,337 sekundes.

Visas trīs Latvijas kamaniņu braucējas piektdien startēja arī Nāciju kausā, kurā cīnījās par vietām pamatsacensībās. Vītola, Aparjode un Bērziņa izcīnīja attiecīgi otro, trešo un ceturto vietu Nāciju kausa sacensībās.

Aparjode sezonu sāka ar 15.vietu Insbrukas trasē, bet otrajā posmā viņai izdevās uzlabot savu sniegumu un izcīnīt 11.vietu, taču trešajā posmā viņa nespēja pakāpties augstāk par 16.vietu. Bērziņa pirmajā Pasaules kausa posmā ieņēma 12.vietu, kam sekoja neveiksmīgs starts Vistleras trasē, ierindojoties 29.pozīcijā, un 18.vieta Pārksitijā.

Tikmēr Vītola sezonas pirmajā posmā izcīnīja dalītu septīto vietu, bet pēc tam ieņēma 22.vietu un 13.pozīciju.

Plkst.13 pirmais brauciens paredzēt vīriešu ekipāžām, starp kurām būs arī Mārtiņš Bots/Roberts Plūme un Eduards Ševics-Miķelševics/Lukass Krasts, bet plkst.13.45 notiks pirmais brauciens sieviešu ekipāžām, startējot arī Latvijas duetam Andai Upītei un Sanijai Ozoliņai. Otrie braucieni paredzēti attiecīgi plkst.14.30 un plkst.15.15. Pasaules kausa posmu tiešraidē translē TV6.

Svētdien ceturtais Pasaules kausa posms Siguldā noslēgsies ar vīriešu sacensībām, kurās startēs Kristers Aparjods un Gints Bērziņš, kā arī komandu stafeti.

Pasaules kausa ceturtajā posmā startēt pieteikušies 134 sportisti no 19 valstīm – 36 sievietes, 36 vīrieši, deviņas sieviešu ekipāžas, kā arī 22 vīriešu ekipāžas.

Nedēļu vēlāk turpat Siguldā notiks Pasaules kausa sezonas piektais posms, kas vienlaikus būs arī Eiropas čempionāts.

No 27. līdz 29.janvārim Oberhofā kamaniņu braucēji cīnīsies par godalgām pasaules čempionātā, bet vēlāk paliks turpat Vācijā, kur notiks nākamie divi Pasaules kausa posmi – Altenbergā no 3. līdz 5.februārim un Vinterbergā no 10. līdz 12.februārim. Pēc nedēļas kamaniņu braucēji sacentīsies Šveices trasē Sanktmoricā, bet sezonas noslēgums iecerēts nedēļu vēlāk Vinterbergā, kur sportisti atkārtoti sacentīsies no 24. līdz 26.februārim.