Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Vizītē Liepājā Ukrainas vēstnieks Latvijā pārrunā divpusējās sadarbības paplašināšanu

Foto – Aigars Prūsis

Trešdien Liepājā darba vizītē viesojās Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko, lai tiktos ar Dienvidkurzemes novada un Liepājas domes vadību un pārrunātu divpusējās sadarbības paplašināšanu, tiktos ar Ukrainas civiliedzīvotājiem, kā arī pasniegtu bērnu grāmatu dāvinājums ukraiņu valodā Ukrainas pirmsskolas bērniem, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vizītes laikā Liepājas domē vēstniecības pārstāvji tikās ar Liepājas domes priekšsēdētāju Gunāru Ansiņu (Liepājas partija), priekšsēdētāja vietnieku Ati Deksni (LRA), pašvaldības izpilddirektoru Ronaldu Fricbergu, kā arī ar to iestāžu pārstāvjiem, kas sniedz palīdzību un atbalstu Ukrainas pilsoņiem – Izglītības pārvaldes vadītājas vietnieci Ingu Ekuzi, Sociālā dienesta vadītāju Lindu Krasovsku, pašvaldības Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas vadītāju Elīnu Tolmačovu, Informācijas centra iebraucējiem Kurzemes reģionālā centra vadītāju Līgu Krēsliņu un Nodarbinātības valsts aģentūras Liepājas filiāles vadītāju Daci Baumani.

Tikšanās laikā tika pārrunāti dažādi ar Ukrainas civiliedzīvotājiem sniegto atbalstu saistītie jautājumi. Pašvaldības pārstāvji pastāstīja, kāda veida palīdzību un atbalstu Liepājā saņem Ukrainas civiliedzīvotāji, par vienotā Ukrainas bēgļu reģistrācijas punkta darbību, ukraiņu skolēnu skaitu un gaitām Liepājas izglītības iestādēs, nodarbinātības jautājumiem, izmaksātajiem sociālajiem pabalstiem un citām tēmām.

Tāpat vēstniecības pārstāvji tika iepazīstināti ar aktuālākajiem statistikas datiem par uzņemto Ukrainas iedzīvotāju skaitu pilsētā līdz trešdienai, proti, 1063 iedzīvotājiem Liepājā, kā arī jaunieviesto izmitināšanas kompensācijas mehānismu iedzīvotājiem par Ukrainas iedzīvotāju izmitināšanu, kam pašlaik ir saņemti 56 pieteikumi par 167 personām. Tika runāts arī sadarbības paplašināšanas iespējām un idejām, kā vēl vairāk uzlabot atbalsta sniegšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sarunu laikā vēstnieks Miščenko izteica pateicību Liepājai par sniegto atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem.

Pēc tikšanās domē vēstniecības pārstāvji devās uz viesnīcu “Amrita”, kur notika tikšanās ar Liepājā mītošiem Ukrainas civiliedzīvotājiem.

Pēc tikšanās ar Ukrainas civiliedzīvotājiem vēstnieks ar delegāciju tikās ar Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieka pienākumu izpildītāju Uldi Hmieļevski un apmeklēja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas teritoriju un ražošanas uzņēmumus. Tikšanās laikā tika pārrunāti sadarbības un nodarbinātības jautājumi ar tiem uzņēmumiem, kuri, sniedzot atbalstu, nodarbina Ukrainas civiliedzīvotājus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms tikšanās Liepājas domē vēstnieks viesojās Dienvidkurzemes novadā un tikās ar novada priekšsēdētāju Aivaru Priedolu (ZZS), apmeklējot arī biedrības “Tabitas sirds” palīdzības punktu un tiekoties ar biedrības vadītāju Kristīni Vidzenieci.

Kā vēstīts, nedēļas sākumā kopumā Liepājā un Dienvidkurzemes novadā patvērumu raduši 1306 cilvēki – 1043 Liepājā un 263 novadā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.