Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

VP aiztur pacientu seksuālā izmantošanā vainoto imunologu Ņikiforenko

Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvalde ir aizturējusi ārstu imunologu Jevgēniju Ņikiforenko, kurš tiek vainots vairāku sieviešu seksuālajā izmantošanā, aģentūru LETA informēja VP.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ārsts par iespējamu seksuālu vardarbību pret vairākām pacientēm atzīts par aizdomās turēto un šī gada 22.februārī tika aizturēts. Savukārt 24.februārī vīrietim piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tostarp aizliegums praktizēt kā ārstam imunologam.

Drošības līdzekļi ir spēkā uz Krimināllikumā noteikto laiku, šajā gadījumā – līdz 22 mēnešiem.

Izmeklētais kriminālprocess pērnā gada 20.decembrī kvalificēts pēc Krimināllikuma 160.panta pirmās daļas par seksuāla rakstura darbību nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi fiziskā saskarē ar cietušā ķermeni, ja tā izdarīta, izmantojot cietušā bezspēcības stāvokli vai pret cietušā gribu, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot uzticību, autoritāti vai citādu ietekmi uz cietušo. Kā arī, turpmākās izmeklēšanās laikā, 9.februārī kriminālprocess papildus kvalificēts pēc Krimināllikuma 160.panta otrās daļas par anālu vai orālu vai dzimumtieksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā, kas saistīta ar vaginālu, anālu vai orālu iekļūšanu cietušā ķermenī, ja tas izdarīts, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli vai pret cietušā gribu, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot uzticību, autoritāti vai citādu ietekmi uz cietušo.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VP aizvien aicina atsaukties jebkuru, kurš uzskata, ka ir cietis no konkrētās personas iespējamām pretlikumīgām darbībām un nekavējoties vērsties policijā.

Ņemot vērā, ka izmeklēšana kriminālprocesā turpinās, pašlaik izmeklēšanas interesēs VP plašākus komentārus nevar sniegt.

Kā vēstīts, Latvijas Radio sadarbībā ar Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centru “Re:Baltica” ziņoja, ka imunologa lietā pēc saņemtiem vairāku sieviešu iesniegumiem VP 2009.gadā sāka kriminālprocesu, kas pēc četriem gadiem tika izbeigts un lieta līdz tiesai nenonāca. Sievietes pārsūdzēja vienreiz, bet prokuratūra to atstāja spēkā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) ir rosinājis pārbaudi par Veselības inspekcijas darbībām, maldinot žurnālisti par izmeklēšanas materiālu pieejamību, kuros vērtēts imunologa darbs, kuru vairākas viņa pacientes novērtējušas kā iespējamu seksuālu izmantošanu, un vēlāk šos materiālus iznīcinot, – šādu apņemšanos ministrs paudis sociālajos tīklos.

Latvijas Radio vēstīja, ka Veselības inspekcija žurnālistiskās izmeklēšanas laikā maldinājusi žurnālisti par to, ka inspekcijas rīcībā vairs neesot pieejami izmeklēšanas materiāli par imunologa iespējamajiem pārkāpumiem.

Žurnāliste dokumentus pēdējo reizi lūgusi 2021.gada augusta nogalē, taču inspekcijā apgalvots, ka visi dokumenti par laiku, kad notikusi pārbaude, jau esot “nodoti arhīvā vai uz iznīcināšanu”, lai arī dokumenti šajā laikā nebija nedz nosūtīti arhīvam, nedz arī iznīcināti. Vēlāk atklājies, ka Veselības inspekcija arhīva atļauju dokumentu iznīcināšanai prasījusi gandrīz divus mēnešus pēc žurnālistes intereses. Pārbaudes lieta tikusi iznīcināta pērn rudenī, neilgi pirms publikācijas par mediķi publiskošanas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.