Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

VVD Pāvilostas piekrastē konstatē 33 izskalotus kuģa uzpildītās degvielas paraugus, aizdomās turētais kuģis identificēts

Nedēļas nogalē, 21.maijā, Valsts vides dienests (VVD) saņēma iedzīvotāja ziņojumu par Pāvilostas piekrastē atrastām no jūras izskalotām pudelēm ar naftas produktu atliekām. Operatīvi reaģējot uz ziņojumu, VVD inspektori pēc notikuma vietas apsekošanas konstatēja 33 aizskrūvētas plastmasas pudeles ar naftas produktiem vai to atliekām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Etiķetes uz pudelēm liecināja, ka tajās atrodas kuģa uzpildītās degvielas paraugs. Kuģim ņemot degvielu ostā, konkrētās degvielas paraugs tiek nodots arī kuģim. Uz izskalotajām pudelēm bija norādīts kuģa nosaukums un cita specifiska informācija. Tādējādi bija iespējams operatīvi noskaidrot aizdomās turamo kuģi, no kura jūrā varētu būt nokļuvušas degvielas paraugu pudeles. Naftas produktu noplūde vidē nav konstatēta. Pludmalē izskalotās pudeles tika nekavējoties savāktas, portālu “ReKurZeme” informē Valsts vides dienesta Sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Jalinska.

VVD noskaidroja, ka aizdomās turamais kuģis pēdējo reizi Latvijas ūdeņus šķērsoja no Ust-Luga (Krievija) ostas Baltijas jūrā uz Roterdamas (Nīderlande) ostu Ziemeļjūrā. Latvija ir nosūtījusi pieprasījumu kuģa nākamās ienākšanas ostas valsts kontrolei veikt aizdomās turētā kuģa pārbaudi.

Ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process par Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas, teritoriālās jūras, iekšējo jūras ūdeņu piesārņošanu no kuģiem ar bīstamām vai citām kaitīgām vielām, materiāliem vai atkritumiem, pārkāpjot normatīvajos aktos noteiktās prasības.

Sabiedrības līdzdalībai vides pārkāpumu novēršanā ir būtiska loma, tādēļ VVD aicina iedzīvotājus arī turpmāk ziņot par konstatētajiem pārkāpumiem vides jomā, zvanot uz vienotā zvanu centra tālruni: +371 26338800 (24/7), kā arī ziņot, izmantojot mobilo aplikāciju Vides SOS.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.