Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

VVD: Zvēraudzētava “Ceļmalnieki” Vērgales pagastā līdz noteiktajam termiņam nav atbrīvojusi novietni no dzīvniekiem

Publicitātes foto

Zvēraudzētava “Ceļmalnieki” Vērgales pagastā līdz noteiktajam termiņam nav atbrīvojusi novietni no dzīvniekiem, aģentūru LETA informēja Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību speciāliste Aija Jalinska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VVD Kurzemes reģionālā vides pārvalde 31.janvārī veica plānoto uzraudzības pārbaudi SIA “CR 7” dzīvnieku novietnē Vērgales pagastā ar mērķi pārliecināties, vai uzņēmums ir izpildījis VVD prasību līdz šā gada 20.janvārim atbrīvot dzīvnieku novietni no dzīvniekiem.

VVD konstatēja, ka novietnē palikusi mazāk nekā viena ceturdaļa ūdeļu no iepriekšējā pārbaudē 2021.gada jūlijā konstatētā kažokzvēru skaita – 26 000 ūdeļu. Tomēr 14 sprostu rindās no 34 dzīvnieku novietnē esošajām sprostu rindām joprojām atrodas ūdeles.

Kūtsmēsli krājas uz grunts zem sprostiem, secināja VVD. Kūtsmēsli atrodas arī zem tukšajiem sprostiem. Vietās, kuras ir applūdušas, kūtsmēsli daļēji izšķīduši virsūdeņos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā norāda Jalinska, saskaņā ar SIA “CR 7” valdes locekļa Mārtiņa Grīnfelda telefoniski sniegto informāciju pārbaudes brīdī dzīvnieku novietnē joprojām atrodas aptuveni 6000 ūdeles, pārējās ir likvidētas.

“CR 7” nav izpildījis arī otru ar lēmumu uzdoto rīcību – līdz pagājušā gada 6.decembrim iesniegt VVD un Pārtikas un veterinārajā dienestā pasākumu plānu dzīvnieku novietnes atbrīvošanai, kas ietvertu arī teritorijas sakopšanas pasākumus.

Jalinska uzsvēra, ka ņemot vērā, ka uzņēmums nav labprātīgi izpildījis lēmumu, VVD sāks lēmuma izpildi piespiedu kārtā. Par lēmuma izpildes līdzekli tiks izvēlēta piespiedu nauda, kuras apmērs var būt līdz 10 000 eiro. Konkrētu piespiedu naudas apmēru VVD noteiks izpildrīkojumā par piespiedu naudu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja izvēlētais piespiedu līdzeklis nebūs efektīvs un vides piesārņojums netiks novērsts, VVD lems par piespiedu līdzekļa maiņu, piemērojot aizvietotājizpildi – dzīvnieku pārvietošanu vai konfiskāciju, piebilda Jalinska.

Kā vēstīts, par ilgstošiem vides pārkāpumiem un vides piesārņošanu ar kūtsmēsliem VVD pagājušā gada rudenī nolēma apturēt “CR 7” zvēraudzētavas “Ceļmalnieki” darbību Vērgales pagastā, Dienvidkurzemes novadā, un uzdeva atbrīvot dzīvnieku novietni no dzīvniekiem līdz 2022.gada 20.janvārim.

“CR 7”, veicot piesārņojošo darbību dzīvnieku novietnē, ilgstoši nespēja nodrošināt kūtsmēslu savākšanu un kūtsmēslu uzglabāšanu atbilstoši normatīvo aktu prasībām. Neatbilstošas kūtsmēslu apsaimniekošanas rezultātā radušies neattīrītie ražošanas notekūdeņi, proti, dzīvnieku novietnē uzkrājušies nokrišņu ūdeņi piesārņoti ar vircu, un komunālie notekūdeņi, kas ir sadzīves un ražošanas notekūdeņu sajaukums, ilgstoši piesārņo grunti un virszemes ūdenstilpnes, kā arī rada apdraudējumu pazemes ūdeņiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VVD lēmums apturēt iekārtas darbību pieņemts kā galējais līdzeklis, jo komersanta darbības rezultātā ilgstoši piesārņota vide, nav veiktas rīcības pārkāpumu novēršanai un turpinās ūdeņu un augsnes piesārņošana ar kūtsmēsliem, uzsver VVD.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, 2019.gadā dibinātās SIA “CR 7” apgrozījums 2020.gadā bija 445 457 eiro, peļņa – 99 888 eiro.

Uzņēmums pieder SIA “Crowdestor Investments”, kas savukārt pieder SIA “Crowdestor Security Agent”, kura vienīgais īpašnieks ir pūļa finansējuma piesaistes jomā strādājošais uzņēmējs Jānis Timma.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.