Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

“Zemnieku saeima”: Lauksaimniekiem priekšā vēl ir liela cīņa ar dažādiem kaitēkļiem

Lauksaimniekiem vēl priekšā ir liela cīņa ar dažādiem kaitēkļiem, jo 2022.gads ir izteikts kaitēkļu invāziju gads, aģentūru LETA informēja “Zemnieku saeimas” pārstāvis Sandis Liepa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau uz pirmajiem kartupeļu dīgstiem novērotas kolorado vaboles. Visur Latvijā šobrīd aktīvi uzdarbojas smecernieks, savukārt augļu dārzos – laputis, sacīja “Zemnieku saeimas” pārstāvji.

Papildus tam, zemnieku iespējas veiksmīgi ierobežot kaitēkļu invāziju ir ierobežotas. Tirgū pieejamo augu aizsardzības līdzekļu arsenāls ir ierobežots un mazefektīvs.

Arī mazdārziņu īpašniekiem šogad ir jābūt īpaši uzmanīgiem, jāseko līdzi un savos dārzos jācīnās ar kaitēkļiem, lai šī gada raža veiksmīgi izaugtu un nonāktu ziemas krājumu plauktos, norāda “Zemnieku saeima”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Zemnieku saeima” ir lauksaimnieku organizācija, kas dibināta 1999.gadā. Biedrības pamatdarbība ir biedru interešu pārstāvēšana, lauksaimniekiem labvēlīgas politikas veidošana, biedru informēšana un izglītošana. “Zemnieku saeimas” biedri ir gandrīz 900 mazas un lielas saimniecības no visas Latvijas. Biedrības biedri apsaimnieko vairāk nekā 500 000 hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes un saimniecībās nodrošina darbu vairāk nekā 4000 darbinieku.

Foto – FreePik

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.