Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Ziemassvētku vecītis apbalvo Radošo darbu konkursa uzvarētājus

Lielo balvu – lidojumu ar gaisa balonu no gaisabalons.lv ieguva Katrīna Pomerance no Vērgales ar gleznojumu un stāstu “Rakstainie cimdiņi”. Publicitātes foto.

Noslēdzies Ziemassvētku vecīša Radošo darbu konkurss, un ir noskaidroti sirds-sirdssiltāko darbu autori.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziemassvētku Vecītis visus aicināja apdomāt, kas ir tas, kas sniedz Siltumu, un kā to nodot tālāk. Vai siltums ir dzīvs, taustāms, sagaršojams, sasmaržojams? Vērtētāju uzdevums nebija viegls, jo darbi bija ļoti dažādi gan sava rakstura, izpildījuma, iesniedzēju un žanru ziņā. Vērtēšanas galvenie kritēriji bija darba atbilstība tematam; autora personiskās attieksmes un domas atspoguļojums; oriģinalitāte un radošs temata risinājums; izpildījuma kvalitāte, portālu “ReKurZeme” informē Rūķis Rakstītājs.

Konkursam kopā tika iesūtīts 151 darbs, mūzikas sadaļā 12 dziesmas (no tiem 3 pašsacerēti skaņdarbi), 27 literārie darbi (dzejoļi, stāsti, pasakas u.c.), 112 vizuālie mākslas darbi (no zīmējumiem, gleznojumiem, kolāžām līdz tamborējumiem, šūtām mantām u.c.). Konkursa vēstneši un žūrija – muzikālā ģimene Ieva un Emīls Balceri, māksliniece, ilustratore Agija Staka un rakstniece Kristīne Neimane un, protams, pats Ziemassvētku Vecītis un Rūķupes Rūķi. Konkursa dalībnieku vecuma amplitūda ir no 1,5 līdz 56 gadiem.

Kopumā apbalvoti 3 uzvarētāji katrā kategorijā. Lielo balvu – lidojumu ar gaisa balonu no gaisabalons.lv ieguva Katrīna Pomerance no Vērgales ar gleznojumu un stāstu “Rakstainie cimdiņi”. Vizuālā mākslā Goda rakstu un dāvanu karti no atpūtas un izklaides parka “Lauku Kūrorts” saņēma ventspilnieks Artis Urbanovičs, dāvanu karti Grīņu rezervāta apmeklējumam gida pavadībā – Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolas 2. c klases skolniece Sofija Kņutiņa ar grāmatiņu “Ar Ziemassvētku vecīti”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Vizuālā mākslā Goda rakstu un dāvanu karti no atpūtas un izklaides parka “Lauku Kūrorts” saņēma ventspilnieks Artis Urbanovičs. Publicitātes foto.

Mūzikā Goda rakstu un ielūgumus uz koncertu “Pianisma zvaigznes. Trīs Osokini” no koncertzāles “Lielais Dzintars” saņem Krišjānis Bērziņš no Salacgrīvas, dāvanu karti izbraucienam ar laivu “Zeltīte” Pāvilostā 8 personām Melisa un Jasmīne Vanagas no Rīgas ar dziesmu “Karameles”, Mini ZOO “ATOMI” apmeklējumu saņem Alise Ļebedeva no Rīgas ar dziesmu “Tik baltām pārslām”.

Literatūrā Goda rakstu un dāvanu karti no atpūtas bāzes “ODS” saņem Andra Gaigala no Saldus, dāvanu karti no “Jura staļļi” saņem Laila Anna Horna no Pāvilostas , dāvanu karti no “Godiņu piedzīvojumu platformas” un viesošanos Āra flautu darbnīcā saņem Sofija Anna Rudzāja no Pāvilostas.

Dāvanu karti no “Jura staļļi” saņem Laila Anna Horna no Pāvilostas. Publicitātes foto.

1.pakāpes Atzinību mūzikā saņem Olīvija Černova no Rīgas, Laura Laima Stoņus no Liepājas ar dziesmu “Vientuļā eglīte”, Talsu 2. vidusskolas 1.c klases Balto lapu orķestris skolotājas Aigas Ignātes vadībā, literatūrā – Andra Poota no Jelgavas novada ar pasaku “Circeņa Ziemassvētki”, Marika Šeflere no Priekules ar dzejoli “Es zīmēšu”, LPII “Sprīdītis” Pūcēni ar stāstu “Kā mēs palīdzējām Pūcēnam?”, vizuālajā mākslā Andra Sproģe no Vecumniekiem ar darbu “Gaismas nesēji” un Evelīna Pocjus no Aizputes ar šūto zaķi.

Agijas Stakas specbalvu saņem Nikola no Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskolas 2. c klases ar grāmatiņu “Lāči bradā pa taciņām”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kristīnes Neimanes specbalvu saņem Elza Livčāne no Jūrmalas ar dzejoli “Sniegpārsliņa”, Marija Ločmele no Liepājas ar dzejoli “Gaidīšanas laiks”, PII “Čiekuriņš” Saulītes (skolotājas Dace Barkus, Solvita Laškova) no Kapsēdes ar dzejoli “Siltais”.

Rūķu SpecBalvas saņem Māris Dārznieks no Vērgales pamatskolas 1. klases ar darbu “Brālīši gliemezīši un naktsputni” (un īpašo veicināšanas balvu no Izdzīvošanas skolas Pāvilostā), Andris Jansons, kurš uzrakstījis mūziku dienas centra “Mēs esam līdzās” audzēknes Madaras dzejolim (viesošanos “Godiņu piedzīvojumu platformā”), kā arī Egors Gusevs no Ventspils ar dziesmu “Uzsniga sniedziņš balts”, Beāte Vecbrāle ar “Mazo rūķīšu dziesmu”, Agija Rozentāle no Vērgales un Elizabete Cipriķe no Liepājas.

1.pakāpes Atzinību un SpecBalvu fondu veidojuši – grāmatu izdevniecība “Zvaigzne ABC”, Ziemupes medus, Ziemupes cidonijas, Saules sveces, Lavander villa, Balts paper goods un konkursa vēstneši.

Katrīnas Pomarances darbs. Publicitātes foto.

Konkursa darbu izstāde no 10. decembra līdz janvāra beigām ir apskatāma Ziemupes Tautas namā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.