Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Ziņojums par Dienvidkurzemes novada netaisnību pret bijušo novadu iedzīvotājiem

Šī gada 16. februārī Pāvilostas pirmsskolas izglītības iestādes “Dzintariņš” un Vērgales pirmsskolas izglītības iestādes “Kastanītis” vecāki e-klase.lv vietnē saņēma vēstuli no iestādes vadītājām par izmaiņām ēdināšanas apmaksas kārtībā. Vēstulē vecāki tika iepazīstināti ar informāciju, ka, sākot ar martu, bērnu ēdināšanas izdevumus segs vecāki. Līdz šim bijušais Pāvilostas novads bija spējis nodrošināt bezmaksas ēdināšanu ne tikai pirmsskolas izglītības iestādēs, bet arī abās novada skolās. Tagad izdevumus par ēdināšanas nodrošināšanu būs jāsedz pirmskolas izglītības iestādes vecākiem un skolēniem sākot no 7. klases.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dienvidkurzemes novada pašvaldība, kuru vada Zaļo un Zemnieku savienības deputāts Aivars Priedols, 2022. gada 27. janvāra domes sēdē lēma par brīvprātīgās iniciatīvas pabalstiem Dienvidkurzemes novadā. Sociālā dienesta vadītāja Elīna Pirtniece-Niķele domes deputātus iepazīstināja, ka ir izveidots saistošo noteikumu “Par brīvprātīgās iniciatīvas pabalstiem Dienvidkurzemes novadā” projekts. Pēc sēdes protokola var redzēt, ka visi domes deputāti, kas piedalījās sēdē (sēdē nepiedalījās Raimonds Reinis) vienbalsīgi ir lēmuši apstiprināt Saistošos noteikumus Nr.2022/2 “Par brīvprātīgās iniciatīvas pabalstiem Dienvidkurzemes novadā” un nosūtīt VARAM atzinuma sniegšanai.

VARAM Saistošos noteikumus Nr.2022/2 ir apstiprinājusi, jo likumiski ir ievērotas visas jaunizveidoto novadu tiesības lemt par papildus pabalstu sniegšanu bez valstī obligāti noteiktajiem.

Tomēr mēs, bijušā Pāvilostas novada bērnu vecāki, esam neizpratnē par to, kā tiek interpretēta visu partiju solītā “vienmērīgā novadu attīstība”. Mūsu izpratnē pēc tā, kas pašlaik notiek jaunizveidotajā Dienvidkurzemes novadā, tas nozīmē to, ka bagātāko novadu iedzīvotāji tiek norauti lejā provinciālā viduvējībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bet mēs nevaram skatīties uz šo faktu vien, ka A. Priedola kungs uz mūsu rēķina var paspīdēt iepriekšējā Grobiņas novada iedzīvotāju acīs, jo daļai iedzīvotāju no sociāli ievainojamākajām ģimenēm beidzot ir rastas atbalst iespējas. Ir jāskatās arī uz to, ka VARAM, iepazīstinot visas Latvijas iedzīvotājus ar jaunās administratīvi teritoriālās reformas mērķiem, kā vienu no galvenajiem ieguvumiem min finansiālos ieguvumus pašvaldībās jeb tika lēsts, ka kopumā visā Latvijā ietaupījumu pašvaldību uzturēšanas jomā varētu sasniegt pat līdz 130 milj. eiro gadā. Kur tiks iztērēta ietaupītā nauda? Vai tiks salaboti ceļi, kurus lieto vēlētāju vairākums, vai arī to varētu izmatot iepriekš ne tik veiksmīgo pašvaldību pabalstu sistēmas celšanai līdz turīgo pašvaldību līmenim, tādējādi atbalstot visus novada iedzīvotājus vienādi un neliekot citiem bijušo novadu iedzīvotājiem pārskatīt savu maciņu tēriņus.

Tas vēl nav viss. Aivara Priedola vadītā pašvaldība, uzsākot darbu izveidoja Liepājas valstspilsētas un Dienvidkurzemes novada attīstības programmu 2022. – 2027. gadam (1. redakcijā). Rīcības virziens RV3 kā vienu no uzdevumiem paredz nodrošināt atbalsta pasākumus bērniem un ģimenēm ar bērniem. Tai pat laikā Saistošo noteikumu Nr.2022/2 9. nodaļā ietvertais regulējums attiecībā uz bijušā Pāvilostas novada bērniem un ģimenēm ar bērniem atbalsta pasākumus samazina, pasliktinot sociāli ekonomisko situāciju. Līdz ar to pašvaldības rīcība ir pretēja rīcības virzienā RV3 uzstādītajam mērķim.

Bez šiem faktiem jāmin arī tas, ka, kā visiem tas ir zināms, gada sākumā Latvijā un citviet pasaulē tika novērots elektroenerģijas izmaksu lēciens. Izprotot radušos situāciju, ka daudzas Latvijas mājsaimniecības ir saskārušās ar problēmu apmaksāt elektrības rēķinus, valsts lēma par atbalsta pasākumiem, kas tiešā veidā tika vērsti ģimeņu ar bērniem virzienā, piešķirot par katru bērnu 50,00 eiro pabalstu, lai mazinātu šī elektroenerģijas cenas lēciena ietekmi uz ģimeņu labturību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kur valsts dod, tur Dienvidkurzemes novada pašvaldība ar tās vadītāju Aivaru Priedolu atņem, tādējādi nekādi neveicinot ģimeņu ar bērniem ekonomisko labklājību. Februāra mēneša pašā noslēgumā Pāvilostas un Vērgales pirmsskolas izglītības iestāžu vecāki vērsās Dienvidkurzemes novadā ar iesniegumu pārskatīt šos Saistošos noteikumus Nr.2022/2 un izvērtēt iespēju rast līdzekļus brīvpusdienu saglabāšanai gan bijušajā Pāvilostas novadā, gan nu jau jaunajā Dienvidkurzemes novadā.

Ar šo ziņojumu vēlamies vērst uzmanību kārtējai netaisnībai, kad politiķi sola vienu, bet realitāte ir krasi atšķirīga.

Elīna Tetere, Pāvilostas un Vērgales pirmsskolas izglītības iestādes vecāku vārdā

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.