Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

ZZS aicina Saeimu lemt par atteikšanos no Covi-19 sadarbspējīga sertifikāta uzrādīšanas Latvijā

Foto – Datu valsts inspekcija

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti sagatavojuši un aicinājuši iekļaut tuvākās Saeimas ārkārtas sēdes darba kārtībā likumprojektu, lai likvidētu nepieciešamību pēc sadarbspējīga vakcinācijas, testēšanas vai pārslimošanas sertifikāta Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

„Vairākas Eiropas valstis, arī kaimiņvalstis, ir paziņojušas, ka, mainoties Covid-19 izplatībai un palielinoties vakcinācijas aptverei, tās atteiksies no sertifikātu lietošanas. Arī Latvijā pašlaik spēkā esošajam “zaļajam” un “sarkanajam” režīmam vairs nav epidemioloģiska pamatojuma, jo ar vīrusu inficējas kā vakcinētie, tā arī nevakcinētie. Jāņem vērā arī tas, ka šobrīd laboratorijas nespēj savas noslodzes dēļ, laicīgi sniegt rezultātus, tāpēc cilvēki tos saņem novēloti un jau ar negatīvu rezultātu pēc pārslimošanas”, sagatavoto likumprojektu pamato ZZS līdzpriekšsēdētājs, Saeimas deputāts Edgars Tavars.

ZZS rosina veikt grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, svītrojot pantus, kas paredz nepieciešamību uzrādīt sadarbspējīgu sertifikātu, tādējādi apliecinot vakcinācijas vai pārslimošanas faktu vai informāciju par veiktā testa rezultātu, kā arī svītrot likuma pantus, kas nosaka epidemioloģiskās drošības prasības darba vidē.
Vienlaikus ZZS rosina Saeimai uzdot Ministru kabinetam līdz 1.martam pieņemt grozījumus vairākos valdības noteikumos, izslēdzot nepieciešamību pēc sadarbspējīga vakcinācijas, testēšanas vai pārslimošanas sertifikāta Latvijā.

„Valdība vēl tikai domā un spriež, kā mazināt noteiktos ierobežojumus un kāda varētu būt mūsu dzīve pēc ārkārtējās situācijas beigām, taču Latvijas iedzīvotāji vēlas ātru rīcību no politiķiem. ZZS deputāti ir gatavi aktīvi iesaistīties, lai sabiedrībai jau savlaicīgi būtu skaidrība. Turklāt sabiedrība kopumā, daudzu nozaru uzņēmēji un ekonomika jau ir būtiski cietusi, tāpēc turpināt bezjēdzīgus ierobežojumus nav saprātīgi,” akcentē ZZS līdzpriekšsēdētājs, Saeimas deputāts Armands Krauze.

Vienlaikus ZZS atgādina, ka pamatotas un ekspertu ieteiktas epidemioloģiskās drošības prasības joprojām ir jāievēro, tomēr sertifikāti kā drošības apliecinājums savu jēgu ir zaudējuši.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.