Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Aizputē pēc vairāku gadu pārtraukuma atgriezīsies Freimaņa Mārtiņdiena

Pēc vairāku gadu pārtraukuma ceturtdien, 10. novembrī, Aizputē atgriežas Freimaņa Mārtiņdiena, veltīta mūziķim, aktierim, komponistam, novadniekam, dzejniekam un izcilai personībai Mārtiņam Freimanim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visas dienas garumā Aizputes pilsētas centrā skanēs M. Freimaņa mūzika, kas ir tradīcija jau kopš 2010. gada un vēl arvien uztur dzīvas atmiņas par talantīgo aizputnieku, vēsta Dienvidkurzemes novada pašvaldība.

Pulksten 15 Misiņkalna kapsētā piemiņas brīdis M. Freimaņa atdusas vietā;
no pulksten 16 līdz 18 atvērta M. Freimaņa piemiņas istaba Skolēnu Jaunrades centrā, Skolas ielā 1.

Ceturtdienas vakarā pulksten 19 Aizputes pilsētas kultūras namā klausītāji aicināti uz koncertstāstu “I am fine” (tulk: Man viss kārtībā), veltīts M. Freimanim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savas pirmās dziesmu pierakstu klades pēdējā lappusē M. Freimanis uzšņāpis tekstu angļu valodā: I AM FINE. Tieši šī neviennozīmīgā frāze izvēlēta koncerststāsta nosaukumam. Koncertstāstu veido 12 līdz šim plašākai auditorijai nezināmas mūziķa dziesmas, kuras viņš radīja 90. – tajos gados, mācoties Aizputes vidusskolā, pilnībā saglabājot Mārtiņa Freimaņa radīto dziesmu mūziku un tekstus. “Katrai dziesmai piemeklēts un atrasts savs, unikāls skanējums, lai dziesmas iegūtu ne tikai vēsturiski svarīgu nozīmi, bet arī plašāku, mūsdienīgu skanējumu, maksimāli lūkojot atklāt dziesmās iekodēto – viena jauna cilvēka vēstījumu pasaulei,” dalās projekta idejas autore, mūziķe, M. Freimaņa laba draudzene un skolas biedrene Maija Kalniņa. Dziesmas papildinātas arī ar pašas M. Kalniņas stāstījumiem – ar mirkļu, notikumu, sajūtu fiksācijām no laika, kad tapušas koncertstāstā izpildītās dziesmas.

Dziesmu aranžējumus un to skanējumus kopēji meklēja, veidoja un arīdzan izpilda īpaši šim projektam izveidota, savstarpēji ļoti dažādu mūziķu komanda: Normunds Kalniņš, Ieva Tālberga, Roberts Dinters, Zanda Štrausa, Raitis Eleris, Māris Zīlmanis, Kaspars Boroduško un Maija Kalniņa.

“Manuprāt, koncertstāsts “I am fine” jeb Mārtiņš Freimanis pirms “Tumsas”, ir visu pirms svētīgs darbs. Teju arheoloģisks izrakums, kas ir ne tikai vērtīgs kā atradums, kā liecība kāda spilgta talanta aizsākumam, bet kā jauns mākslas darbs, kas, izejot pamatīgu restaurācijas procesu, ieguvis savu patieso vērtību,” tā koncertstāstu vērtē mūzikas producents un mūziķis Guntars Račs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kārlis Būmeistars stāsta: “Koncertprogrammas oriģinālais un reizē atsvaidzinošais elements ir apzināta izvēle Freimaņa mūziku izpildīt sastāvā, kurš nav iepriekš dzirdēts, izvairoties no labi zināmiem radio hitiem un pierastiem solistiem. Būtībā tieši tas mums daudziem ir saistījies ar Mārtiņu Freimani – nedaudz frivola un allaž jaunus talantus un sadarbību veicinoša attieksme, kas arī iemiesojas šajā koncertuzvedumā”.

Šobrīd ar Mārtiņa Freimaņa fonda atbalstu notiek darbs pie šo dziesmu ieraksta, lai jau rudenī tās būtu pieejamas un klausāmas ikvienam interesentam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.