Aizputniekam Jānim Lasmanim Latvijas čempionātā lieliskas atvadas no juniora vecuma

Aizputnieks Jānis Lasmanis savā pēdējā Latvijas čempionātā ložu šaušanā junioriem izcīnīja trīs zelta medaļas. Par Latvijas junioru čempioni kļuva arī aizputnieces Kate Katrīna Lietavniece un Sabīne Ķeķe.

Latvijas junioru čempionātā ložu šaušanā, kas trīs dienu garumā notika Dobelē un Tukumā, komandu vērtējumā pirmā un trešā vieta tika Dobeles vienībām, bet otro vietu izcīnīja Dienvidkurzemes Sporta skolas pirmā komanda, portālu “ReKurZeme” informē Aizputes ložu šāvēju pārstāvis Jānis Oskars Šalms. Viņš norāda, ka ložu šaušana Latvijā iekļauta 15 prioritāro sporta veidu sarakstā.

Pirmajā dienā tika izpildīts vingrinājums “MŠ-3” no stāvokļa guļus, kurā junioru konkurencē par Latvijas čempionu kļuva J. Lasmanis (292 punkti), bet ceturtais bija Rolands Liepiņš (288). Juniorēm labākā no Dienvidkurzemes Sporta skolas šāvējām bija Marta Anmarija Bladžinauska (286).

Otrajā dienā standarta vingrinājumā “MŠ-3×20” zelta godalgu ar augstvērtīgu rezultātu ieguva K.K. Lietavniece (568), izpildot Sporta meistara normatīvu. Otro vietu ieguva dobelniece Anete Tukiša (564), bet trešā bija dobelniece Keita Urbevica (562).

Junioriem vingrinājumā “MŠ-3×20” par čempionu kļuva J. Lasmanis ar 571 punktu izpildot Sporta meistara normatīvu. Sudraba medaļu ieguva R. Liepiņš (556), bet trešais bija dobelnieks Aleksandrs Bargatins (544).

Trešajā dienā vingrinājumā “PŠ-60” ar pneimatisko šauteni finālā triumfēja S. Ķeķe, aiz sevis atstājot dobelnieces K. Urbevicu un Beāti Šmuksti. Junioriem savu trešo zelta godalgu ieguva J. Lasmanis. Otrais bija R. Liepiņš, bet trešā vieta tika tukumniekam Miķelim Ercmanim.

Vingrinājumā “PŠ-MIX” pirmās divas vietas tika Dobeles komandām, bet trešo vietu ieguva aizputnieki S. Ķeķe un R. Liepiņš.

Leģendārā šāvēja Raivo Deklava specbalvu par labāko rezultātu pneimatikas pirmajā sērijā saņēma S. Ķeķe un J. Lasmanis, kuram šis bija pēdējais gads juniora vecumā.

“Labi nostartējām. Starts jāvērtē ar plusa zīmi. Pieredzējušie parādīja savu meistarību, bet labi komandā iekļāvās jaunie šāvēji,” vērtē J.O. Šalms. Viņš norāda, ka no jaunajiem šāvējiem startēja Amanda Zozuļa, Marta Lietavniece, Roberts Rēders, Anika Īle, Norlands Rudzītis, Emīls Bloks un Luīze Boļšakova.

No 22. līdz 24. martam Dienvidkurzemes Sporta skolas šāvēji startēs Igaunijā, bet aprīlī gaidāms Latvijas Jaunatnes čempionāts vidējā vecuma grupā.