Debitante “Grobiņas SC”/LFS un “Auda” cīnās neizšķirti, abām komandām nopelnot pirmos punktus sezonā

Augstākās līgas debitante “Grobiņas SC”/LFS svētdien “Tonybet” Latvijas futbola virslīgas trešās kārtas mačā mājās spēlēja neizšķirti 1:1 (0:0) ar iepriekšējās sezonas bronzas medaļnieci “Audu”, abām komandām nopelnot pa pirmajam punktam šajā sezonā.

“Grobiņas SC/LFS” ar precīzu sitienu 87.minūtē izcēlās Pape Dudu, bet “Audas” labā guva Mateušs Klemente, vēsta LETA.

Spēles 13. minūtē bumbu viesu vārtos ieraidīja Devids Dobrecovs, taču aizmugures situācijas dēļ rezultāts palika nemainīgs. Nedaudz vēlāk rupji kļūdījās “Grobiņas” vārtsargs Artems Mališs, mājiniekiem no nonākšanas iedzinējos glābjot tikai vārtu stabam.

“Auda” vadībā izvirzījās spēlēs 61.minūtē, kad pēc Meleja Djaņa piespēles ar papēdi Klemente izpildīja precīzu un zemu sitienu no soda laukuma robežas. Nākamajā desmitminūtē pēc stūra sitiena viesi otro reizi mačā trāpīja pa vārtu stabu.

Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Pape Dudu pēc Markusa Kruglauža piespēles izrāvās viens pret Raivo Stūriņu un raidīja bumbu “Audas” vārtos – 1:1. Pamatlaika pēdējās sekundēs Kruglaužs sita ar galvu, bumbai atsitoties pret vārtu pārliktni, bet vēlāk pēc vēl viena stūra sitiena “Audu” izglāba Stūriņš.

Kārtas noslēgumā šodien “Valmiera” uzņems “Riga” vienību.

Piektdien trešās kārtas ievadā “Metta” izbraukumā ar 1:0 pieveica “Jelgavu”, bet sestdien RFS viesos ar 3:0 guva panākumu pār “Liepāju” un “Daugavpils” mājās ar 3:1 pārspēja “Tukums 2000″/”Telms”, sagādājot pretiniekiem pirmo zaudējumu.

Turnīra tabulā par līderi ar septiņiem punktiem trīs mačos kļuvusi “Daugavpils”. Divās spēļu kārtās sešus punktus iekrājušas “Valmiera” un “Riga”, bet trijos mačos pie sešiem punktiem tikušas “Tukums 2000″/”Telms”, RFS un “Metta”, vienu punktu trīs cīņās ir izcīnījusi “Auda”, “Grobiņa” un “Jelgava”, bet bez punktiem ir “Liepāja”.

Virslīgas čempionāts ar desmit komandu līdzdalību notiek četros apļos, katrai komandai aizvadot 36 spēles. 180 spēles paredzēts aizvadīt līdz 9.novembrim.

Pagājušajā sezonā otro reizi par čempioni kļuva RFS, kas nodrošināja uzvaru tikai pēdējā kārtā, izcīnot uzvaru pār “Metta” komandu ar 1:0.