Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Durbē svinēs ābolu ražas laiku un noteiks lielāko ābolu

Sestdien, 16. septembrī, no pulksten 15 jau 11. reizi Durbes ābeļu dārzā un Skolas ielā ikviens aicināts svinēt rudeni un kopā baudīt svētku noskaņu svaigā gaisā, mierā un ābolu smaržā pasākumā “Ābolu laiks Durbē”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī šogad svētku laikā vietējie ābolu audzētāji dižosies ar ābolu šķirnēm, piedaloties izstādē un degustācijās. Neizpaliks Durbes lielākā un varenākā ābola meklēšana un apbalvošana. Svētku laikā dažādas radošas un izzinošas aktivitātes ar un par āboliem, rudens gadatirgus, portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Elbere.

Pulksten 16 svētkos sāksies “Greentrials Bike Tour” ekstrēmā velosporta šova programma. Pulksten 17 S. Klēvera dārza ābolu šķirņu noteikšana kopā ar vietējiem ābolu audzētājiem.

Pulksten 17.30 būs tirgotāju labumu izloze un konkursa “Lielākais Durbes ābols” noteikšana un apbalvošana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pulksten 18 gruzīnu dziedātāja Šota Adamašvili koncerts, bet pulksten 19.30 būs ābolu gaismiņu izgatavošana.

No pulksten 20 līdz 23 deju vakars ar Dj Uldi Liepājnieku, bet pulksten 21 sāksies orientēšanās ābeļu dārzā. Pulksten 22 – apbalvošana.

“Pirms desmit gadiem ar dziesmu “Durbes ābeles” iesākās pirmie Ābolu svētki, kas radās sastrādājoties Durbes kultūras namam un toreizējā Durbes novada lauksaimniecības konsultantei Maijai Lankupei. Šos svētkus jau esam iedibinājuši kā ikgadēju tradīciju, kas palīdz popularizēt arī vietējos ābolu audzētājus un viņu izaudzētās ābolu šķirnes Durbē un tās apkārtnē,” par svētkiem stāsta Durbes pilsētas kultūras pasākumu organizatore Daira Veilande.

Foto – Uldis Dobelis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.