Aizputē svētdien, 17. decembrī, 22 šahisti sacentās turnīrā par Ziemassvētku kausu. Dalībnieki bija ieradušies no vairākām vietām Kurzemē.

Turnīrā piedalījās sešas sievietes un 16 vīrieši. Šahisti bija ieradušies no Ventspils, Kuldīgas, Liepājas, Grobiņas, Skrundas, Nīcas, Aizputes un Rucavas.

Ziemassvētku kausa izcīņā vīriešiem uzvarēja kuldīdznieks Arturs Feldmanis, otrais bija liepājnieks Āris Ozoliņš, bet trešo vietu ieguva kuldīdznieks Juris Segliņš. Sievietēm uzvarēja liepājniece Gaļina Sudmale, otrā bija kuldīdzniece Ilze Burkevica, bet trešo vietu izcīnīja grobiņniece Rudīte Bērziņa.

Ziemassvētku kausa izcīņa vienlaikus bija Aizputes 2023. gada čempionāta šahā pēdējais posms. Visa gada garumā katru mēnesi notika viens posms, bet kopvērtējumā katram dalībniekam tika ieskaitītas septiņas labākās kārtas.

“2023. gada Aizputes čempionāts bija skaitliski dalībniekiem ļoti bagāts, ka sacensību telpa jau kļuva par mazu un 17. decembrī papildus galdi tika novietoti pat trenažieru zālē,” stāsta sacensību galvenais tiesnesis Guntars Sermulis.

Aizputes 2023. gada čempionāta kopvērtējumā sievietēm triumfēja R. Bērziņa, otrā bija aizputniece Ligita Ķēde, bet trešo vietu izcīnīja rucavniece Aija Dejus. Vīriešiem par Aizputes čempionu kļuva skrundenieks Aivars Rudzroga, otro vietu ieguva aizputnieks Normunds Kalniņš, bet trešais bija aizputnieks Ilgvars Vītols.