Sestdien, 16. septembrī, rudenīgi siltos laikapstākļos jau sesto reizi Liepājā norisinājās šķēršļu un izturības sacensības “Drosmes skrējiens”.

Šogad piedzīvojumā ar atjaunoto septiņus kilometrus garo trasi, iepriekš neredzētajiem šķēršļiem un spēka uzdevumiem piedalījās vairāk nekā 200 dalībnieki no Latvijas un kaimiņvalstīm. Lai gan lielākā daļa dalībnieku adrenalīnu uzņēma septiņu kilometru trasē, tomēr vairāk nekā 50 dalībnieku to guva dubulti – pieveicot 14 kilometru garo trasi, kas bija veidota no diviem septiņu kilometru apļiem, portālu “ReKurZeme” informē “Drosmes aģentūras” komunikācijas speciāliste Angelika Miļuhina.

“Drosmes skrējiena” organizatori arī šogad dalībniekiem bija sagatavojuši dinamisku un aizraujošu piedzīvojumu pilsētvidē. Dalībnieki skrējienus grupās sāka stadionā “Daugava”, bet tālāk viņus sagaidīja dažādi šķēršļi un atraktīvi izaicinājumi trasē līdz “Olimpijas” stadionam, pludmalē, Jūrmalas parkā un apkārtējā teritorijā.

Komandu vērtējumā par uzvarētājiem 14 kilometru distancē kļuva komandas “Team Evolution” pārstāvji – Arvis Girevics, Ralfs Biķernieks, Raivis Berkolds, Oļegs Radigins, kuri distancē pavadīja vienu stundu, 29 minūtes un 58 sekundes.

Otro vietu ieguva komanda “Mani atkal piespieda”. Tās sastāvā bija Vjačesavs Pauļukevičs, Aigars Mendris, Sergejs Kravcenko, Arturs Gabetovs. Viņi distancē pavadīja vienu stundu, 32 minūtes un 59 sekundes.

Trešie bija “Nešpetnie Gurķi” – Toms Mārtiņš Mirķis, Karlīna Vilciņa, Ernests Andrejs Lauciņš, Roberts Lielbārdis. Viņu laiks distancē bija divas stundas, 45 minūtes un septiņas sekundes.

Sieviešu vērtējumā 14 kilometru distancē uzvarēja Lietuvas pārstāve Laura Arė, distancē pavadot vienu stundu, 35 minūtes un 47 sekundes. Otro vietu ieguva Zane Kalēja ar distances laiku viena stunda, 49 minūtes un 23 sekundes. Trešā palika Ilze Kūliņa. Viņa distancē pavadīja vienu stundu, 56 minūtes un 55 sekundes.

Vīriešu vērtējumā triumfē Edgars Sprūds. Viņa laiks bija viena stunda, 14 minūtes un 21 sekunde. Otrais bija Artis Ķemeris, distancē pavadot vienu stundu, 14 minūtes un 55 sekundes. Trešais palika Edijs Avens. Viņa laiks bija viena stunda, 15 minūtes un 26 sekundes.

Septiņu kilometru distancē, kurā dalībnieki veica vienu apli, komandu vērtējumā triumfēja
“Kuorsova Ludzas novads” – Jānis Ļubka, Dmitrijs Krivenko, Oskars Beļevičs, Guntis Peļņa. Viņi distancē pavadīja 41 minūti un 39 sekundes. Otro vietu ieguva komanda “Viss Latvijai”. Tās sastāvā bija Aigars Rozenbergs, Alvis Driķis, Aigars Strods, Aleksejs Orlovs, kuri distancē pavadīja 44 minūtes un 31 sekundi. Trešā palika komanda “MD Yacht Solutions” – Mārcis Bariss, Andris Persidskis, Dainis Persidskis, Mareks Ģērmanis. Viņu rezultāts bija 49 minūtes un 32 sekundes.

Sieviešu vērtējumā septiņu kilometru distancē uzvarēja Solveiga Jegorova ar rezultātu 47 minūtes un 34 sekundes. Otrā bija Zane Ceriņa, kura distancē pavadīja 49 minūtes un 30 sekundes. Trešā bija Signe Engere. Viņas laiks bija 49 minūtes un 53 sekundes.

Vīriešu vērtējumā “Drosmes skrējiena” vienu apli visātrāk veica Sergejs Juhno, distancē pavadot 35 minūtes un trīs sekundes. Otro vietu izcīnīja Kārlis Stelps. Viņa laiks bija 35 minūtes un 54 sekundes. Trešais bija Dzintars Skrundenieks, distancē pavadot 36 minūtes un 43 sekundes.

Šajā gadā sezonas kopvērtējuma punktus vairāk nekā tūkstotis dalībnieku no Baltijas valstīm krāja Liepājā, Ogrē, Rīgā, Daugavpilī un Lietuvā. Noslēguma posmā Liepājā tika noskaidroti un apbalvoti “Drosmes skrējiena” 2023. gada sezonas uzvarētāji. Sezonas kopvērtējuma 14 km distancē komandu ieskaitē uzvarēja “Team Evolution”, bet individuāli sievietēm – Z. Kalēja, vīriem – A. Ķemeris. Savukārt kopvērtējuma septiņu kilometru distancē komandu ieskaitē uzvaru Liepājā nostiprināja “Kuorsova Ludzas novads”, bet individuāli sievietēm – S. Jegorova, vīriem – K. Stelps.