Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

FOTO.VIDEO: Cīravā apbrīno Valdas Salmgriezes-Gestes tomātu, paprikas un piparu iespaidīgo izstādi

Pirmdienas, 25. septembra, vakarā Cīravas kultūras namā tika atklāta Aizputes pagasta zemnieku saimniecības “Turaidas” saimnieces Valdas Salmgriezes-Gestes tomātu, paprikas un piparu izstāde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

V. Salmgrieze-Geste Cīravas kultūras namā apskatei izlikusi vairāk nekā 160 tomātu šķirnes, aptuveni 80 paprikas šķirnes un pāri par 20 piparu šķirnēm. Kopumā viņai saimnbiecībā ir vairāk nekā 200 tomātu šķirnes. Daudzas jau ir paspējušas noražot, izstādē iekļuvušas tās, kas šobrīd labi saglabājušās.

Aizputes pagasta iedzīvotāja savu iespaidīgo vaļasprieku izstādē izliek jau ceturto gadu. Izstāde Cīravas kultūras namā ir pirmo reizi. Iepriekš trīs gadus tā bija Aizputes kultūras namā.

V. Salmgrieze-Geste arī šogad bija plānojusi rīkot izstādi Aizputes kultūras namā, bet saņēmusi atteikumu. “Tur izstāde it kā divus mēnešus iepriekš bija jāpiesaka,” atteikuma iemeslu min tomātu audzētāja. Viņa par savu bēdu ieminējusies cīravniecei Mairītei Alfusei, kura solījusi parunāt ar Cīravas kultūras nama pasākuma organizatori Santu Matvijčuku. “Šeit mani tik laipni uzņēma,” priecājas V. Salmgrieze-Geste, norādot, ka šoreiz cīravniekiem būs īpaša iespēja redzēt daudzās šķirnes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šoreiz izstādē īpaši jāredz pipari, kurus V. Salmgrieze-Geste podiņos izaudzējusi no mazas sēkliņas. Tās pasūtītas Beļģijā. Piparus saimniece audzē pirmo gadu un atzīst, ka vēl daudz mācās. Galvenā kļūda, ka tie jāsēj daudz agrāk, jau februārī. Aizputes pagasta iedzīvotājai pipari izauguši dienas gaismā, taupot dārgo elektrību. Tikmēr paprika tiek audzēta jau otro vai trešo gadu.

V. Salmgrieze-Geste piebilst, ka viņas kolekcijā ir desmit līdz 15 tomātu šķirnes, ko viņa sauc par klasiku, tās nekad nepievils. Pārējās aptuveni 120 šķirnes ir pilnīgi jaunas, iepriekš saimnieces izstādēs neredzētas. Tomāti tiek realizēti gan kafejnīcās, gan interesenti tos var iegādāties pie saimnieces mājās.

“Katru gadu jāsaka viens un tas pats: “Woow”,” par izstādi teic cīravniece M. Alfuse. Viņa apbrīno, ka V. Salmgrieze-Geste par katru savu tomātu šķirni var pastāstīt. “Valdiņa vienmēr sataisa interesantus piedāvājumus, kurus internetā jau var redzēt. Krāsaini un raibi. Cīravniekiem šoreiz ir privilēģija apskatīt izstādi uz vietas Cīravā. Mūsu kultūras nama durvis ir atvērtas. Valdiņa var izrādīt savu bagātību,” priecājas M. Alfuse.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādē šoreiz nebija iespēja redzēt šķirni “Vova Putin”. Tā jau bija paspējusi noražot. Audzētāja norāda, ka nosaukumam nav nekāda sakara ar Krievijas prezidentu. Selekcionārs šķirni nosaucis sava bērnības drauga no bērnunama vārdā.

Izstāde Cīravas kultūras namā būs skatāma līdz 28. septembrim.

Foto un video – Uldis Dobelis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.