Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotāji ziņo: Aizputē mājas ballītē māte piedzeras, nespējot parūpēties par savu bērnu

Aizvadītās nedēļas nogalē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknī tika saņemta informācija par gadījumu, kur tiek pārkāpts Bērnu tiesību aizsardzības likums. Kāda sieviete Aizputē, būdama 2,13 promiļu reibumā, nevarēja parūpēties par savu četrus gadus jauno meitu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien, 20. augustā, ap pulksten 19 Valsts policijā saņemta informācija, ka Aizputē, kādā īpašumā notiek alkohola lietošana nepilngadīgu bērnu klātbūtnē. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ieradās notikuma vietā un noskaidroja, ka īpašumā vairākas personas lieto alkoholiskos dzērienus. Tika uzrunāta sieviete, kura bija ieradusies ciemos ar savu mazgadīgo meitu un likumsargi veica alkohola pārbaudi sievietes izelpā. Konstatēts, ka viņa atradusies 2,13 promiļu reibumā, portālu “ReKurZeme” informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Ņemot vērā to, ka sieviete, būdama alkohola reibumā, nespēj parūpēties par savu meitu, bērns tika nodots pieskatīšanai uzticības personai. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu. Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumu, par šādu pārkāpumu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 210 eiro. Šajos abos materiālos gala lēmumu par soda apmēru pieņem pašvaldības administratīvā komisija.

Likumsargi izsaka pateicību atsaucīgajiem iedzīvotājiem, kuri nebija vienaldzīgi šajā situācijā un nekavējoties ziņoja policijai par notiekošo. Tāpat Valsts policija arī turpmāk aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un informēt par šādiem un līdzīgiem gadījumiem – ja rodas aizdomas, ka kādā ģimenē bērns netiek pienācīgi aprūpēts vai viņam draud citas briesmas. Policija uzsver, ka viens no vecāku atbildīgākajiem un svarīgākajiem uzdevumiem ir rūpēties par bērnu dzīvību un drošību!

Ilustratīvs attēls. Foto – Pixabay

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.