Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

“Latvijas Pasts” izdod pastmarku, godinot novadnieci Zentu Mauriņu 125. jubilejā

“Latvijas Pasts”, piektdien, 28. oktobrī, izdod pastmarku un aploksni, kas veltīta latviešu izcilajās esejistes, filozofes, rakstnieces un tulkotājas Zentas Mauriņas (1897–1978) 125 gadu jubilejā. Pastmarkas pirmā zīmogošana paredzēta 28. oktobrī pasta centrā “Sakta” Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst. 9.00 līdz 18.00.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunā pastmarka izdota 25 000 eksemplāru tirāžā, savukārt aploksne – 800 eksemplāros. Pastmarkas nominālvērtība ir 1,20 eiro, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu Latvijas teritorijā. Filatēlijas izdevumu dizaina autore ir māksliniece Lilija Dinere, kas pastmarkas un aploksnes vizuālajā noformējumā izmantojusi Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas, Misiņa bibliotēkas un Rakstniecības un mūzikas muzeja materiālus, kā arī L. Dineres gleznas Sapnis (1997) reprodukciju, portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada domes sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Kristīne Pastore.

Jauno pastmarku sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī “Latvijas Pasta” e – veikalā https://veikals.pasts.lv/.

Z. Mauriņa bija izcila rakstniece, tulkotāja, latviešu literāri filozofiskās esejas žanra iedibinātāja un pilnveidotāja, kā arī Latvijas, Vācijas, Šveices, Itālijas klausītājus fascinējoša lektore. Kara beigās kopā ar vīru Konstantīnu Raudivi devās trimdā, un pēdējos 12 mūža gadus pavadīja Vācijas pilsētā Bad Krocingenā (Bad Krozingen), kur arī atrodas viņas atdusas vieta. Z. Mauriņa ir viena no trim Bad Krocingenas goda pilsonēm un pilsētas muzejā iekārtota viņas piemiņas istaba. Arī Grobiņā, lai godinātu izcilo rakstnieci, mājā, kurā bērnības laiks pagājis izcilajai latviešu personībai, izveidotas piemiņas istabas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.