Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā informēs par vienreizlietojamo dzērienu glāžu patēriņa samazināšanu sabiedriskajā ēdināšanā

Liepājas pašvaldības Centrālā administrācija aicina ēdināšanas uzņēmumus un publisko pasākumu rīkotājus uz semināru par glāžu depozīta sistēmas ieviešana ielu tirdzniecībā un publiskajos pasākumos Liepājā, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Seminārs notiks pirmdien, 22.aprīlī, no plkst.13 līdz 16 Liepājā, Rožu ielā 6. Tā mērķis ir skaidrot un aktualizēt tēmu par vides tīrību un vienreizlietojamo trauku patēriņa samazināšanu.

Liepājas pašvaldība kopā ar vairākiem Latvijas un starptautiskajiem partneriem sākusi projekta “Mainiet tagad! Uzskatu maiņa no vienreizlietojamās uz daudzkārtlietojamo pārtikas piegāžu sistēmu Baltijas jūras reģiona pilsētās” ieviešanu. Projekta mērķis ir veicināt pārmaiņas sabiedrības domāšanā un attieksmē, kā arī mazināt vienreizlietojamā iepakojuma patēriņu sabiedriskajā ēdināšanā.

Seminārs tiek rīkots, lai ar sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu pārstāvjiem un publisko pasākumu rīkotājiem uzsāktu diskusiju par depozīta glāžu sistēmas ieviešanu Liepājā. Tā norise tiek finansēta no “Interreg” programmas projekta “Change(k)now!” (#C048) līdzekļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Seminārā piedalīsies Liepājas Centrālās administrācijas vides aizsardzības vecākā speciāliste Diāna Stendzeniece, kura runās par plastmasas iepakojuma samazināšanas nozīmi un Liepājas iecerēm samazināt vienreizlietojamā iepakojuma patēriņu.

SIA “Rent A Cup” un biedrības “Patapa” pārstāve Ginta Avena informēs par depozītsistēmas darbību publiskos pasākumos. Rīgas Mājokļu un vides departamenta projektu vadītāja Elīna Paula Pužule dalīsies pieredzē un izaicinājumos par depozīta glāžu ieviešanu Rīgā.

Ēdināšanas uzņēmumi un publisko pasākumu rīkotāji aicināti pieteikties semināram, rakstot vides aizsardzības vecākajai speciālistei Diānai Stendzeniecei uz e-pasta adresi “diana.stendzeniece@liepaja.lv” vai zvanot pa tālruni 63 404 745.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmais pilotprojekts ar glāžu depozīta sistēmas ieviešanu publiskajos pasākumos notiks jau šī gada 4.maijā orientēšanās spēlēs komandām “Liepājas pēdas Latvijā”, projektā “Liepājas viedpilsētas ceļa karte: uz izmaiņām vērsta mentorēšana, zināšanu apmaiņa un sadarbība ar Valensijas pilsētu”.

Foto – Valters Pelns

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.