Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā Meldru ielas pārbūves laikā plāno nocirst 71 koku

Liepājā Meldru ielas pārbūves laikā plāno nocirst 71 koku, aģentūru LETA informēja Liepājas Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Freidenfelde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No šodienas līdz 27.maijam ikviens interesents ir aicināts piedalīties publiskajā apspriešanā, kuras mērķis ir noskaidrot sabiedrības viedokli par 41 koka ciršanu.

Apstādījumu uzraudzības komisijā 26.aprīlī ir saņemts SIA “EAE” iesniegums, kurā tiek lūgta atļauja veikt koku ciršanu Meldru ielā, posmā no Dūņu ielas līdz īpašumam Meldru ielā 12. “EAE” pēc Komunālās pārvaldes pasūtījuma izstrādā būvprojektu, kas paredz Meldru ielas pārbūvi, plānojot teritorijas attīstību nākotnē.

Koku ciršana nepieciešama, lai būtu iespējams izbūvēt jaunu infrastruktūru, izbūvējot septiņu metru platu asfaltētu brauktuvi, apgaismojumu un inženierkomunikācijas 850 metru garumā. Abpus Meldru ielai paredzēta bruģēta gājēju un velosipēdistu ceļa izbūve. Dūņu ielas krustojumā un perspektīvā plānotās ielas krustojumā paredzēta rotācijas apļu izbūve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izbūvējot ceļu, atsevišķiem kokiem tiktu bojāta koka sakņu sistēma, kas rada risku koku nokalšanai.

Kopumā projekta iecere paredz 71 koka ciršanu. Apstādījumu uzraudzības komisijas pārstāvjiem 28.aprīlī apskatot situāciju dabā, izvērtējot arboristu atzinumu un iesnieguma atbilstību normatīvajam regulējumam, nolēma, ka par 41 koka – holandes liepu, balto vītolu, āra bērzu, purva bērzu, parastās apses, pīlādža, pūpolvītola, purva bērza un parastās kļavas – ciršanu jāorganizē publiskā apspriešana.

Nav atbalstīta viena baltā vītola nozāģēšana, rekomendējot to saglabāt vai pārstādīt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konceptuāli atbalstīta 17 koku ciršana, kuru augtspēja ir pilnīgi vai daļēji zudusi, atbalstīta divu koku ciršana saistībā ar to slikto stāvokli, bet par desmit koku ciršanu, kuru celma caurmērs ir mazāks par 20 centimetriem, pašvaldības atļauja nav nepieciešama.

Vienlaikus projektā pēc iespējas tiks paredzēta jaunu liepu un kļavu stādīšana visā ielas posma garumā, kas tiks precizēts būvprojekta izstrādes laikā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.