Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā notiks Starptautiskā konference “Corpus Christi”

No 24. līdz 28. jūlijam Liepājā notiks starptautiskā luterāņu konference “Corpus Christi”, kas pulcēs vienkopus vairāk nekā 200 dalībniekus vecumā no 18 līdz 35 gadiem no Eiropas valstīm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Corpus Christi” konference notiek 13. gadu un tās norisi pirmo reizi Liepājā ierosinājis Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas Liepājas bīskaps Hanss Martins Jensons. Konferences pamatā ir bibliska mācība, ko sagatavojuši izcili starptautiski runātāji – mācītāji Jakob Appell (Zviedrija), Nathaniel Jensen (ASV, Vācija), Samuli Siikavirta (Somija, Corpus Christi valdes priekšsēdētājs) un Tapani Simojoki (Anglija, Somija). Līdzīgi kā citus gadus, konferences dalībnieki tiek aicināti piedzīvot liturģiskus dievkalpojumus un sadraudzību starptautiskā luterāņu jauniešu grupā. Šogad īpaši – iepazīties ar krāšņo Liepāju un tās unikālo arhitektūru, un kultūras dzīvi. Konferences tēma: “Celts uz klints. Kristus atzīšana.”, portālu “ReKurZeme” informē LELB Liepājas bīskapa sekretāre – biroja vadītāja Ilze Vitāle.

Liepājas bīskaps H.M.Jensons par konferenci: “Zinot, cik nozīmīgi man pašam tas bija tajā vecumā tikties ar līdzīgi domājošiem, ar kristiešiem no citām valstīm un piedzīvot citu zemi, aicināju viņus organizēt šo konferenci šeit Liepājā. Tādā veidā arī daudzi var atklāt skaisto Liepāju un to garīgo bagātību kas ir šeit. Ceru, ka šis ir tikai sākums līdzīgām konferencēm Liepājā!”

Daļa no konferences programmas notiks Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē angļu valodā. Ikvienam interesentam ir atvērta dalība divos dievkalpojumos – otrdien, 25.jūlijā, un piektdien, 28.jūlijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrdien, 25. jūlijā, pulksten 19.30 tiks svinēts Vārda dievkalpojums pieminot bīskapa Bo Gīrca* 25.gadadienu kopš viņa nāves. Sprediķos mācītājs Jakob Appell. Šis dievkalpojums notiek, galvenokārt, angļu valodā.

Piektdien, 28. jūlijā, pulksten 9.30 tiks svinēts konferences noslēguma dievkalpojums, ko vadīs bīskaps Hanss Martins Jensons (ar liturģiju latviešu un angļu valodās). Sprediķos mācītājs Romans Kurpnieks. 

Foto – Edgars Lācis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.