“Liepāja” svin uzvaru futbola virslīgas 18. kārtas spēlē

“Liepāja” piektdien savā laukumā svinēja uzvaru “Optibet” Latvijas futbola virslīgas 18.kārtas spēlē.

“Liepāja” ar 2:1 (2:1) pārspēja turnīra tabulas pastarīti Salaspils “Super Nova”, vēsta LETA.

Jau pirmajā minūtē mājinieki izvirzījās vadībā pēc Eduarda Tīdenberga gūtajiem vārtiem, bet 29.minūtē Luiss Paulu ilariu jeb Dodo rezultāta starpību dubultoja.

Vienus vārtus Salaspils vienība atguva 40.minūtē, ar vārtu guvumu izceļoties Jevgenijam Miņinam.

“Liepāja” pēdējā cīņā “Daugavpilī” pārtrauca piecu zaudējumu sēriju, uzvarot ar 2:1. Savukārt “Super Nova” bez uzvarām ir jau 11 mačos pēc kārtas, arī pēc šķiršanās no galvenā trenera Aleksandra Koliņko ar 1:6 zaudējot RFS.

Šosezon komandas jau divreiz bija tikušās, gan pārbaudes spēlē (8:1), gan virslīgas cīņā (6:2) pārliecinošu uzvaru svinot liepājniekiem.

Peiktdienas iepriekšējās spēlēs čempione “Valmiera” savā laukumā ar 1:0 (0:0) pārspēja “Riga” komandu, bet RFS viesu statusā ar 6:0 (2:0) sagrāva “Metta” futbolistus, pietuvojoties līdervienībai “Riga” līdz viena punkta attālumam.

Turnīra tabulas augšgalā ar 45 punktiem 18 spēlēs ir “Riga”, 44 punkti ir RFS, bet 29 punkti – “Valmierai”. 17 spēlēs 26 punktus sakrājusi “Liepāja”, 23 punktus – “Auda”, 22 – “Metta”, 18 punktus – “Jelgava”, 16 – “Tukums 2000″/”Telms”, 13 – “Daugavpils” un septiņus 18 mačos – “Super Nova”.

Iepriekšējā sezonā pirmo reizi vēsturē par čempioniem kļuva valmierieši, sudrabu izcīnīja “Riga”, bet bronzu – RFS, bet Latvijas kausa izcīņā uzvarēja “Auda”.

Čempions noskaidrosies pēc četros riņķos aizvadītām 36 spēļu kārtām. Kopumā notiks 180 spēles.

2023.gada sezonā Latvijā pirmo reizi tiek izmantota video tiesneša asistenta (VAR) sistēma.