Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Pieņem ekspluatācijā “EB Liepaja” ražotni Karostas Industriālajā parkā

Otrdien, 29. novembrī, Liepājas pašvaldības iestādes Būvvaldes komisija pieņēma ekspluatācijā SIA “EB Liepāja” biroja un ražošanas ēku Karostas Industriālajā parkā, Liepājā ar kopējo platību 4802,4 m2. Ražotnes projektēšana tika uzsākta 2020.gada martā, bet būvniecība 2021. gada augustā. Tā jau ir ceturtā ražotne Karostas Industriālā parka teritorijā, bet pirmā kurā tiek atjaunota un iekļauta vēsturiskā Karostas apbūve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arhitekts Gundars Vīksna jaunās ražotnes būvprojektā integrēja Karostas vēsturisko apbūvi, ko īstenoja būvuzņēmējs SIA firma UPTK. Līdz ar to viena no Turaidas ielas mājās piedzīvoja pilnīgu savu renesansi, bet otrai tika saglabāta fasādes daļa, kas savienojas ar plašajām ražošanas telpām. Tāpat projekta ietvaros labiekārtota apkārtne, izbūvēta autostāvvieta, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Liepāja vienmēr ir bijusi rūpniecības pilsēta un vienmēr ir cienījusi kultūrvēsturiskās vērtības, kas lieliski apvienojas jaunajā ražotnē. Karostas vēsturiskā apbūve savienojumā ar moderno rūpniecību.  SIA “EB Liepāja” saskatīja Karostā attīstības potenciālu. Kā norādījis SIA “EB Liepāja” valdes loceklis Māris Pētersons, uzņēmuma bija svarīgi saglabāt vēstures artefaktus un apvienot tos ar modernām formām, iekļaujot Karostas vidē, vienlaikus izbūvējot ražošanas platības ar pievienoto vērtību.

Tāpat Māris Pētersons uzsvēra, ka “EB Liepāja” ir gandarīti, ka par mājvietu savai jaunai rūpnīcai izvēlējās tieši Liepāju un Karostas Industriālo parku. “Tā noteikti ir pārdomātā loģistikas infrastruktūra. Mēs noteiktu nebūtu šeit, ja nebūtu pašvaldības un Liepājas SEZ pārvaldes atbalstošās attieksmes un līdzdalības projekta īstenošanā. Mums ir paveicās ar ģenerāluzņēmēju SIA firma UPTK, kas nodrošināja, lai būvniecības process notiek raiti, bez aizķeršanās, kvalitatīvi un plānotajā laika grafikā, lai varētu ražotni nodot ekspluatācijā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ideja par Karostas Industriālā parka izveidi radās jau 1999. gadā, lai veicinātu jaunu darbavietu veidošanos, palielinātu pilsētas un valsts budžetā ienākošo nodokļu summu un būtu iespēju papildus līdzekļus novirzīt izglītībai, kultūrai un sportam un citiem projektiem. Jaunu rūpnīcu būvniecība Karostā nebija iespējama vai investoriem nešķita pievilcīga līdz pat 2015.gadam, kad pašvaldība sadarbībā ar Liepājas SEZ pārvaldi uzņēmējdarbības vajadzībām sakārtoja teritoriju Karostā turpat 20 ha platībā.

Pēc AS “Liepājas metalurgs” bankrota tika meklēti risinājumi bezdarba jautājumiem un izdevās piesaistīt Eiropas Savienības Reģionālās attīstības fonda līdzekļus un īstenot projektu “Uzņēmējdarbības teritoriju un to nepieciešamās publiskās infrastruktūras attīstība Liepājā” . Tā ietvaros rekultivēja degradēto teritoriju, izbūvēja inženierkomunikācijas un ielu publisko infrastruktūru ieskaitot apgaismojumu, gājēju un veloceliņus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.