Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Šķēdes militārajā poligonā notiks Zemessardzes mācības

Foto: no Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes arhīva

Sestdien, 14. maijā, Dienvidkurzemes novada Vērgales pagastā, Šķēdes militārajā poligonā, tiks organizēta Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 44. kājnieku bataljona zemessargu plānveida apmācība, kuras mērķis ir pilnveidot un nostiprināt vienības kaujas spējas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācību uzdevumi tiek plānoti tā, lai katrs zemessargs būtu sagatavots valsts drošības un aizsardzības uzdevumu veikšanai kopā ar citām Zemessardzes un regulāro spēku vienībām. Zemessardzes mācībās apgūtās plašās zināšanas un prasmes var būt noderīgas arī ārpus dienesta, piemēram, paplašinot savu redzesloku, apgūstot dažādas civilās specialitātes, norūdot raksturu, uzlabojot savu fizisko sagatavotību u.c. Piedaloties mācībās Latvijā un ārvalstīs, zemessargi apgūst un trenē arī rīcību ekstremālos apstākļos un stresa situācijās, informē Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Rozenfelde.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā Liepājas valstspilsētas Karostas teritorijā un pa autoceļu Liepāja-Šķēde notiks militārās tehnikas un karavīru īslaicīga pārvietošanās, netraucējot transporta satiksmi. Šķēdes poligona teritorijā tiks izmantota kaujas munīcija, līdz ar to būs dzirdami šāvienu trokšņi. Atgādinām, ka kaujas munīcija tiks izmantota atbilstoši visām drošības prasībām poligona teritorijā, kur zemessargi apgūs šaušanas prasmes tam īpaši paredzētās vietās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu visu Latviju.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību. Lai pieteiktos dienestam Zemessardzē, Dienvidkurzemes novada un Liepājas iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruni 63403611 vai rakstīt uz e-pastu: 44bn@mil.lv , vai personīgi ierasties vienībā – Liepājā, Atmodas bulvārī 9. Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā – zvaniet 1811, rakstiet: esizemessargs@mil.lv vai www.esizemessargs.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.