Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Šovakar Liepājas kultūras namā “Kursa” ar ballīti un nakts koncertu svinēs “Pūt, vējiņi!” estrādes atjaunošanu

Ainars Virga

Jau šovakar, piektdien, 27. maijā Liepājā tiks svinēta koncertestrādes “Pūt, vējiņi!” atjaunošana. Atzīmējot pilsētai nozīmīgo notikumu, liepājnieki un pilsētas viesi svinības aicināti turpināt aizvadītajā gadsimtā populārajā Klubā “Kursa” (bij. “Boļševiks”, Zvejnieku alejā 11). Vakara gaitā uz skatuves kāps Uldis Marhilevičs, Zigfrīds Muktupāvels, Ainars Virga, “THE HOBOS” & Ralfs Eilands, “Carnival Youth” un virkne citu mūziķu, bet jau no plkst. 22.00 apmeklētājus gaidīs vinila plašu meistari — DJ Roberts Gobziņš un DJ Eduards Švāns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pūt, vējiņi!” atklāšanas oficiālais afterparty Klubā “Kursa” būs iespēja satikt un dzirdēt grandiozā atklāšanas koncerta dalībniekus — Latvijas leģendārākos mūziķus. 27. maija nakts kulminācijā uz skatuves kāps rokmūzikas smagsvari — Uldis Marhilevičs & draugi, Ainars Virga, Zigfrīds Muktupāvels, Andris Ērglis un virkne citu mākslinieku, kurus uz skatuves pavadīs “Liepaja Music Orchestra” septets. Vakara programmā iekļauti tādi ikoniski skaņdarbi kā “Dzeltenās kurpes”, “Pūt, vējiņi”, “Piedod man”, “Dieva dēls”, “Mēmā dziesma” un virkni citu. “Līdzās jau izziņotajai programmai mūs sagaida arī virkne pārsteigumu — īpaši viesi, īpaši skaņdarbi un ļaušanās nakts neparedzamajam plūdumam,” iepazīstina pasākuma organizatori, portālu “ReKurZeme” informē Mārketinga un pārdošanas kampaņas vadītāja Elizabete Hartmane.

Andris Ērglis

Atklājot nakts koncertu, Jānis Šipkēvics vecākais (Radio SWH) klātesošos iepazīstinās ar “Kursas” kultūras nama vēsturi un leģendāriem notikumiem, atklās kādus impulsus šī vieta devusi jaunajiem mūziķiem un savulaik arī viņam pašam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau no plkst. 22.00 pasākuma viesus Kluba “Kursa” tūkstošvietīgajā zālē sagaidīs DJ Eduards Švāns. Pazīstamais dīdžejs, pasākumu vadītājs, televīzijas un radio ētera personība šajā vakarā notrausīs putekļus no 70., 80., 90. gados, kā arī tūkstošgades mijā izdotām platēm. No PSRS zelta fondiem, līdz milēniumā izdotiem skaņu celiņiem un latviešu hip hop pērlēm. “Tās būs plates, kas tētim un mammai stāvējušas plauktos, un ne tikai,” piebilst reiz populārās erudīcijas spēles “Prāta banka” ilggadējais vadītājs. Vakara turpinājumā viesus sveiks viena no ekstravagantākajām personībām Latvijas mūzikā, alegoriju un metaforu meistars, pirmais hip hop rīmju izpildītājs Latvijā — DJ Roberts Gobziņš. Performancē mākslinieks izmantos plašu atskaņotājus, lenšu magnetofonus, tamburīnu, trombona iemuti, ksilofona kociņus, savas rokas, kājas, galvu u.c. skanīgus priekšmetus.

Klubs “Kursa”

Pusnaktī dzīvās mūzikas sadaļu atklās viena no šī brīža pieprasītākajām pašmāju grupām — “Carnival Youth”, savukārt viens no vakara intriģējošākajiem notikumiem būs grupas “The HOBOS” atgriešanās pie klausītājiem kopā ar vienmēr enerģisko solistu Ralfu Eilandu.

Pasākuma norises vietā darbosies vairāki bāri un kafejnīca, būs pieejamas uzkodas un atspirdzinājumi. Ieeja no 18 gadu vecuma. Kopā ar pieaugušu pavadoni — no 12 gadu vecuma. Pasākuma norises ilgums — līdz rīta gaismai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biļetes uz pasākumu nopērkamas interneta vietnē www.aula.lv un pie pasākuma ieejas. Apmeklētājiem pieejamas divu veidu ieejas biļetes — standarta ieejas biļete un VIP ieejas biļete, kas sniedz īpašas priekšrocības. Ieeja pasākuma norises vietā no plkst. 22.00, norises ilgums: līdz rīta gaismai. Norises vieta: Klubs KURSA, Zvejnieku aleja 11, Liepāja. Pasākumu organizē: Klubs KURSA. Vairāk informācijas: www.facebook.com/KLUBSKURSA

DJ Roberts Gobziņš

Klubs “Kursa” atrodas unikālā vietā — Liepājā, pašā jūras krastā un 1968. gadā nams atklāts reiz Latvijā lielākās un jaudīgākās zvejas saimniecības — kolhoza “Boļševiks” — paspārnē. Arhitektra Jura Monvīda Skalberga (dz.1935) radītā ēka ir viens no spilgtākajiem padomju modernisma arhitektūras piemēriem Latvijā, kas līdz šim brīdim saglabājusi autentisko, unikālo iekārtojumu un laika garu. Jau kopš 1962. gada kolhoza paspārnē darbojās estrādes orķestris “Neptūns”, kas par savām mājām sauca kultūras nama sienas. 80. gadu sākumā, mainoties apvienības dalībniekiem un muzikālajiem līderiem, “Neptūns” pievēršas rokmūzikai un kļūst par pirmo profesionālo atspēriena punktu virknei mūsdienās ikonisku mūziķu. No 1982. līdz 1989. gadam grupā spēlējuši Jānis Lūsēns, Ainars Virga, Guntars Račs, Maija Lūsēna, Aivars Brīze, Zigfrīds Muktupāvels, Tomass Kleins, Johny Salamander, Ivo Fomins un vēl vairāki desmiti mūziķu. Kopš 1971. gada kluba telpās regulāri — katru otro gadu — notika zvejnieku kolhozu mūzikas festivāls “Jūras pērle”. Festivālā piedalījās zvejnieku kolhozu orķestri un vokāli instrumentālie ansambļi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.