Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Traumatiskas Jāņu brīvdienas; Liepājas Reģionālajā slimnīcā vēršas daudz cietušo; gadījumi smagi un sarežģīti

Liepājas Reģionālās slimnīcas Neatliekamās medicīnas centra mediķiem svētku dienās bija darba pilnas rokas. Šajā gadā pēc palīdzības vērsušies ievērojami lielāks skaits cietušo. Turklāt gadījumi bijuši smagāki un sarežģītāki, kas prasījuši lielāku vienam cilvēkam veltīto laiku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 23. jūnija līdz 26. jūnija rītam Neatliekamās medicīnas centrā kopumā pēc palīdzības vērsušies ap 400 pacientu. Aptuveni puse no tiem pēc palīdzības vērsušies Traumpunktā. Salīdzinot ar pagājušo 2022. gadu Līgo un Jāņu svinēšanu, šogad palīdzība bijusi nepieciešama aptuveni par trešdaļu vairāk cilvēku nekā gadu iepriekš. Palīdzība bijusi nepieciešama saistībā gan ar svētkos, gan sadzīvē gūtajām traumām. Mediķi informē, ka “parastajās dienās” traumu guvušo skaits ir atkarīgs no sezonilitātes un vasarā vidēji dienā Traumpunktā pēc palīdzības vēršas ar 40 cilvēkiem, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Reģionālās slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase.

Svētkos galvenokārt palīdzība bijusi vajadzīga:
• saistībā ar kukaiņu kodumiem,
• saistībā ar suņu kodumiem,
• gūti virspusēji ķermeņa sasitumi, lūzumi, mežģījumi, kā arī galvas sasitumi,
• 6 cilvēkiem smagā alkohola reibumā,
• 8 cilvēkiem, kas guvuši apdegumus neuzmanīgi apejoties ar jāņuguns vai grila kurināšanu. Viens no tiem ir 2012. gadā dzimis bērns, kurš ievietots stacionārā ar 1a un 2a pakāpes ķermeņa apdegumiem – plaukstu, vēdera, krūšu kurvja, kakla apdegumiem. Neuzmanīgi apejoties ar degšķidrumu, iekurinot grilu, bērnam rokās uzliesmojusi degšķidruma pudele.

Skolas brīvlaikā, mediķi atgādina, ka vecākiem būtu īpaši jāpieskata savas atvases, lai tās negūtu traumas peldoties, uz ielas un pagalmā, kā arī lai negūtu elektrotraumas un nerotaļātos ar sērkociņiem un vēlreiz atgādina, ka visiem vecākiem būtu ieteicams apsvērt, ko viņi var izdarīt bērna drošībai un pārdomāt kā novērst riskus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Siltais laiks izvilina pagalmos un ielās bērnus ar skrituļdēļiem un velosipēdiem. Bērni bieži vien brauc pārgalvīgi un, neparedzot viena vai otra manevra sekas, gūst traumas. Vecākiem pērkot bērnam šos braucamrīkus, tomēr vajadzētu iegādāties arī speciālu aprīkojumu, kas pasargā ceļgalus, elkoņus un galvu.

Foto – Uldis Dobelis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.