Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Vērgalē modinās dīķi no garā ziemas miega

Sestdien, 27. aprīlī, no pulksten 9 līdz 13 Vērgalē norisināsies īpašs pasākums – centra dīķa modināšana, kas savus modinātājus šogad gaidīs jau otro reizi, portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Elbere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ar prieku varu teikt, ka dīķa modināšana ir kļuvusi par neatņemamu un gaidītu tradīciju Vērgalē,” stāsta Vērgales pagasta kultūras pasākumu organizatore Daina Vanaga.

Rīta aktīvākā daļa sāksies pulksten 10 ar zibakciju, kuras laikā ikviens aicināts ierasties ar modinātāju vai zvaniņu un uz minūti nostāties pie dīķa, lai veiktu simbolisko modināšanu un kopā nodziedātu Vērgales himnu. Pasākumu ieskandinās arī Skolēnu interešu izglītības centra folkloras kopa “Dzērvīte”, kapela “Luste” no Lieģiem, Vērgales senioru vokālais ansamblis “Vakarvējš” un Medzes senioru vokālais ansamblis “Harmonija”, bet Vērgales pagasta muzeja izstāžu zālē atklās vērgalnieces Kristīnes Einases fotogrāfiju izstādi.

Dienas ritmu un muskuļus iekustinās “Workout Generation” ielu vingrotāji gan ar paraugdemonstrējumiem, gan iesaistot pasākuma apmeklētājus, bet pulksten 12 sportisko garu turpinās “Dīķa skrējiens”, kas šogad plānots divās kategorijās – sporta entuziastiem un tautas skrējiens. Reģistrēšanās skrējienam šeit.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turpinot ūdens tēmu, VUGD ugunsdzēsēji – glābēji iepazīstinās ar drošību uz ūdens un parādīs, kā tiek veikta glābšanas darbi ūdenī. Savukārt Liepājas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centrs (ZIIC) aicinās ielūkoties zemūdens pasaulē caur virtuālās realitātes brillēm, ar stereomikroskopu apskatīt dīķa iemītniekus, mācīs kā sasiet makšķernieka mezglu un citas aktivitātes.

Dienas laikā no pulksten 9 arī pavasara tirgus, pop-up āra kafejnīca “Kūku lāde” un sava krekla vai auduma maisiņa apgleznošanu ar radošo darbnīcu “DARU”.

“Dīķis Vērgales centrā ir kā sirds, ap kuru notiek kustība. Caur to mēs dzīvojam līdzi gadalaiku maiņai. Ap to pulcējas gan lieli, gan mazi – ejot, skrienot, satiekoties, makšķerējot vai vienkārši smeļoties tā rimto mieru,” skaidro D. Vanaga.

Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.