Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Aicina uz vēsturisku fotoizstādi “Koncertdārza “Pūt, vējiņi!” mirkļu atspulgi”

Foto – Edmunds Dobelis

No 11. maija līdz 10. jūnijam Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā būs skatāma vēsturiska fotoizstāde „Koncertdārza “Pūt, vējiņi!” mirkļu atspulgi”. Izstāde veidota kā ieskats leģendārās koncertestrādes vēsturiskajos notikumos, kā arī festivālu un koncertu dzīvē uz skatuves un aizkulisēs. Vēsturiskās ekspozīcijas atklāšana notiks 13. maijā pulksten 15.00 kā viens no atjaunotā koncertdārza “Pūt, vējiņi!” atklāšanas pasākumiem, portālu “ReKurZeme” informē koncertdārza “Pūt, vējiņi!” komunikāciju un mārketinga speciāliste Anda Birkenberga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Cilvēkiem ir svarīgi atstāt savas dzīves mirkļu atspulgus laikā un telpā kā vēstījumu nākošajām paaudzēm par notikumiem, kas reiz risinājušies,” par izstādes izvēlēto nosaukumu un tās koncepciju saka Liepājas Latviešu biedrības nama direktore Vita Hartmane, piebilstot, ka vēlmes pēc piedalīšanās kultūras procesos un klātesamības sajūtas pamatā ir vajadzība identificēties ar savu pilsētu, tās vēsturi un tradīcijām, tā veicinot toleranci pret kultūras vērtībām. Šīs izstādes mērķis ir atgādināt un iepazīstināt liepājniekus un pilsētas viesus ar  leģendārās koncertestrādes “Pūt, vējiņi!” neizdzēšamo  nozīmību un personībām, kas šo vietu padarīja par Latvijas rokmūzikas katedrāli, kā arī atgādināt, ka pagājušā gadsimta septiņdesmitajos un astoņdesmitajos gados tur būt bija ne tikai goda lieta, bet nepieciešamība.

Koncertdārzs “Pūt, vējiņi!” vienmēr ir bijusi īpaša vieta. Jau “Pūt, vējiņi!” atklāšanas gadā (1964) notika pirmais Baltijas republiku estrādes kolektīvu salidojums, kas uzskatāms par pirmo aizmetni leģendārajam festivālam “Liepājas dzintars”. Pirmais festivāls ar visiem zināmo nosaukumu “Liepājas dzintars” notika 1967. gadā. Uz “Liepājas dzintaru” sevi pierādīt un atrādīt no visas plašās padomju savienības steidza tā laika radošā jaunatne. Festivāls strauji ieguva milzīgu popularitāti. Te dzima jauni talanti, tapa hiti un atmodas laika idejas kā saukļos, tā mūzikā. Šie un citi uz koncertestrādes skatuves dēļiem izbaudītie un izdzīvotie notikumi gadu gaitā ir notverti fotomirkļos. Daži no tiem būs aplūkojami izstādē “Koncertdārza “Pūt, vējiņi!” mirkļu atspulgi”, kas veidota balstoties uz fotogrāfu – Andra Gertsona, Edmunda Dobeļa un Jāņa Jansona – savulaik uzņemtajām fotogrāfijām. Tajās notverts Liepājas vēju dvestais bohēmas un brīvības gars. Līdzās iemūžinātajiem leģendārajiem notikumiem izstādē būs apskatāmi arī tā laika īstie liecinieki – plakāti, nozīmītes, uzšuves, koncerta programma, galvenā balva un citi artefakti, kas saistīti ar festivāliem “Liepājas dzintars”, “Liepājas vasara” un “RocknRoll visām paaudzēm”.

Fotoizstādes “Koncertdārza “Pūt, vējiņi!” mirkļu atspulgi” atklāšanas pasākums notiks

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  1. maijā pulksten 15.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā.

Izstāde interesentiem ir pieejama bez maksas, pateicoties Liepājas valstpilsētas pašvaldības finansiālajam atbalstam, un to būs iespējams aplūkot darba dienās no plkst. 10.00 līdz 19.00, brīvdienās no plkst. 10.00 līdz 15.00.

Izstādes tapšanā Liepājas Latviešu biedrības nams saka lielu paldies Aijai Engelmanei, Andrim Gertsonam, Aivaram Hermanim, Guntim Kolertam, Jānim Lūsēnam, Raitim Pavlovičam, Varim Santam un Valdim Skujiņam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.