Aizputnieces Marta Anmarija Bladžinauska un Sabīne Ķeķe kļūst par Latvijas jaunatnes čempionēm

Trīs dienu garumā Dobelē un Tukumā noskaidroti Latvijas jaunatnes čempioni ložu šaušanā vecākajā vecuma grupā. Augstvērtīgu rezultātu uzrādīja Dienvidkurzemes Sporta skolas audzēkne Marta Anmarija Bladžinauska. Par čempioni kļuva arī Sabīne Ķeķe.

Pirmajā dienā Dobelē ložu šāvēji sacentās vingrinājumā “MŠ-30”, izpildot 30 šāvienus no stāvokļa guļus. Ar augstu rezultātu – 293 punktiem no 300 iespējamiem – par Latvijas jaunatnes čempioni vecākajā vecuma grupā šajā vingrinājumā kļuva Dienvidkurzemes Sporta skolas snaipere Marta Anmarija Bladžinauska, portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada ložu šāvēju pārstāvis Jānis Oskars Šalms.

Pārsteigumu sagādāja jaunā aizputniece Amanda Zozuļa, kura ar 290 punktiem ieguva sudraba medaļu, izpildot pirmo sporta klasi. Trešajā vietā ar tikpat punktiem palika dobelniece Anete Tukiša.

Jauniešiem labākais no Dienvidkurzemes Sporta skolas bija Rolands Liepiņš. Viņš ar 282 punktiem ieguva sesto vietu.

Otrajā dienā Dobelē tika izpildīts standarta vingrinājums “MŠ-3×20” no trim stāvokļiem. Jaunietēm viss godalgotais trijnieks tika Dienvidkurzemes Sporta skolas šāvējām. Par Latvijas Jaunatnes čempioni kļuva S. Ķeķe. Viņa ar 568 punktiem izpildīja Sporta meistara normu. Otrā ar 560 punktiem bija M.A. Bladžinauska, izpildot Sporta meistara kandidāta normu. Bronzas medaļu ieguva Kate Katrīna Lietavniece (557), arī izpildot Sporta meistara kandidāta normu. Piekto vietu izcīnīja aizputniece Lenija Feldmane (554).

Jauniešiem šajā vingrinājumā par čempionu kļuva dobelnieks Mārtiņš Bergmanis (548). Sudraba medaļu ieguva R. Liepiņš (547). Trešais palika tukumnieks Edvards Ercmanis (537).

Trešajā dienā Tukumā sacensības notika ar pneimatiskajiem ieročiem vingrinājumā “PŠ-60”. Jaunietēm finālā dominēja dobelnieces. Uzvarēja A. Tukiša, otrā bija Keita Urbevica, bet trešā – Beāte Šmukste. Ceturto vietu ieguva S. Ķeķe, bet sestā bija M.A.Bladžinauska. Puišiem par čempionu kļuva E. Ercmanis, otrais bija Krāslavas sportists Aļģis Berestņevs, bet bronzas medaļu ieguva R. Liepiņš.

Vingrinājumā “PŠ-MIX” otro vietu ieguva S. Ķeķe un R. Liepiņš.

Komandu vērtējumā uzvarēja Dobeles Sporta skola (335,2), otro vietu ieguva Dienvidkurzemes Sporta skola (306,7), bet trešie bija Daugavpils ložu šāvēji (285,8).