Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kādus ierobežojumus ieteicams ievērot pēc plastiskās operācijas?

Nav šaubu, ka atveseļošanās laiks pēc jebkuras ķirurģiskas procedūras var radīt krasas izmaiņas ierastajā dzīvē. Plastiskās ķirurģijas klīnikām ļoti nopietni jāuztver atveseļošanās periods, kas tiek uzskatīts par vienu no galvenajiem faktoriem pozitīva ķirurģiska iznākuma nodrošināšanai. Ir svarīgi ievērot vienkāršus norādījumus, lai nodrošinātu pēc iespējas vieglāku atveseļošanos un sasniegtu iecerētos mērķus. Katram plastiskās ķirurģijas veidam tiek piemērots citādāks atveseļošanās plāns.

Atpūta

Parasti pacientiem iesaka aptuveni nedēļu garu atpūtu no darba, īpaši tad, ja tas ir fiziski smags darbs. Jūsu ķermenim svarīgi pēc iespējas vairāk atpūsties, lai atveseļošanās noritētu veiksmīgi, īpaši pirmajos atveseļošanās procesa posmos. Papildus ierastajām miegam atvēlētajām stundām naktī, var rasties nepieciešamība gulēt arī dienas laikā, kas ir pilnīgi normāli un paredzami. Ķermenim ir jāatjauno enerģija un iesākumā labākais veids, kā to var izdarīt, ir pietiekami atpūšoties.

Treniņu rutīna

Ieteicams vismaz mēnesi izvairīties no sporta aktivitātēm, kas paredz straujas un dinamiskas kustības. Pēc operācijas ir svarīgi koncentrēties uz pilnvērtīgu atveseļošanos. Jebkura pārmērīga aktivitāte vai smaguma celšana var negatīvi ietekmēt neaizsargātos dzīstošos audus, īpaši ap iegriezuma vietām, tas var izrādīties šķērslis, kas būtiski negatīvi ietekmē veselību.

Sagatavošanās

Ja tiks veikta ķermeņa plastiskā ķirurģija, pēcoperācijas periodam jāsagatavojas laicīgi. Lieliski, ja kāda cits var palīdzēt ar bērnu un mājdzīvnieku aprūpi, pārtikas preču iegādāšanos, ēdiena gatavošanu. Jāpārliecinās, ka pēc operācijas, atgriežoties mājās, jūs varat atpūsties un atveseļoties. Pārāk liela aktivitāte var palēnināt dzīšanas procesu un radīt nevajadzīgu diskomfortu.

Ārsta norādījumi

Protams, visa pamatā ir jāņem vērā korekti un precīzi ārsta norādījumi un ieteikumi. Piemēram, kompresijas apģērba valkāšana, tai ir izšķiroša nozīme veiksmīgam pēcoperācijas periodam. Šuvju noņemšanas un pārsiešanas laiks, izvairīšanās no kaitīgiem ieradumiem, kas var palēnināt dzīšanas laiku.

Pirmkārt, ir nepieciešama atklāta un rūpīga saruna ar savu plastikas ķirurgu. Uzdodiet visus jautājumus par sāpēm, iespējamām komplikācijām un atveseļošanās laiku. Jau gadiem Dr. Zaržecka un Dr. Krūmiņa plastiskās ķirurģijas klīnikas komanda atbalsta pacientus, gatavojot individuālus plānus, nodrošinot profesionālu aprūpi un jaunākās metodes, lai sasniegtu labāko rezultātu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.