Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Koncertciklā “Mūzika dievnamam” pirmo reizi viesosies ērģelniece Kristīne Adamaite

Koncertcikla „Mūzika – dievnamam!” misija – ieinteresēt klausītājus Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles ērģeļu neaizmirstamajā skanējumā. Tai rakstīta 12 gadus sena vēsture jūlija un augusta svētdienās. Šajās muzikālajās pēcpusdienās izcili Latvijas mākslinieki stundu garā koncertā aizved klausītājus līdz brīnišķīgai ērģeļu saskaņai ar citu instrumentu vai balsi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  1. jūlijā koncertciklā “Mūzika dievnamam” pirmo reizi viesojas ērģelniece Kristīne Adamaite, programmu veidojot duetā ar soprānu Ivetu Apini, portālu “ReKurZeme” informē koncertcikla producents Gundars Venens.

Viņu izvēlētajā programmā iekļauti vairāki J. S. Baha skaņdarbi un latviešu komponistu – I. Zemzara, J. Mediņa, R. Dubras, R. Jermaka un E.Ešenvalda mūzika.

Ērģeļspēles maģistre Kristīne Adamaite meistarību papildinājusi arī pie pasaulē atzītiem pedagogiem – Hansa Ula Eriksona, Leo Krēmera, Jona Laukvika, Gija van Shonhovena, Kristofera Stembridža. u.c.

  1. gadā ieguvusi “Lielās mūzikas balvu” kategorijā Par izcilu darbu ansamblī. Uzstājusies ar Latvijas Radio kori, Valsts akadēmisko kori “Latvija”, Rīgas Doma meiteņu kori, jauniešu koriem “Kamēr…” un “Balsis”, kā arī mūziķiem Kristīni Gailīti, Krišjāni Norveli, Ievu Paršu, Ēriku Kiršfeldu u. c.

Pirmatskaņojusi Riharda Dubras, Maijas Einfeldes, Ērika Ešenvalda, Georga Pelēča, Pētera Vaska un citu komponistu jaundarbus. Ierakstījusi divus CD ar izcilo saksofonistu Arti Sīmani, kā arī piedalījusies ierakstos ar Valsts akadēmisko kori “Latvija” Māra Sirmā un Hermana Engelsa vadībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  1. gadā klajā nācis ieraksts “Mūzika Rīgā 1570–1800” uz Ugāles baznīcas vēsturiskajām ērģelēm.

Soprāna Ivetas Apines muzicēšana vairāk saistīta ar kora mūziku. Darbojusies Valsts akadēmiskajā korī “Latvija” un Latvijas Radio korī kā mūziķe un soliste. Paralēli dziedājusi vokālajā ansamblī “Putni”, kā arī senās mūzikas ansamblī “Ars Antiqua Rīga”, atskaņojot 16. un 17. gs. mūziku.

Soliste meistarību pilnveidojusi gan klasiskajā žanrā, gan virstoņu un mikrotoņu, gan tautiskajā dziedāšanas manierē. Tomēr visvairāk I.Apine izpaudusies vokāli liriskajā dziedāšanas manierē. Māksliniecei izveidojusies laba sadarbība ar tenoru Jāni Kurševu, kopīgi dziedot garīga satura skaņdarbus dažādu konfesiju dievkalpojumos. Ar savu skanīgo balsi Iveta Apine pieskandinājusi baznīcas, katedrāles un koncertzāles Latvijā, kā arī citviet pasaulē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.