Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā aktualizē noteikumus par makšķerēšanu Liepājas ezerā un Tirdzniecības kanālā

Liepājā aktualizēti noteikumi par makšķerēšanu Liepājas ezerā un Tirdzniecības kanālā, liecina informācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saistošo noteikumu “Par licencēto makšķerēšanu Liepājas ezerā un Tirdzniecības kanālā no Dzelzceļa tilta līdz Tramvaja tiltam” mērķis ir noteikt kārtību, kādā tiek īstenota licencētā makšķerēšana Liepājas ezerā un Tirdzniecības kanālā no dzelzceļa tilta līdz tramvaja tiltam, vēsta LETA.

Saistošie noteikumi nepieciešami, lai racionāli izmantotu vērtīgo zivju krājumus Liepājas ezerā un Tirdzniecības kanālā, un gūtu līdzekļus zivju krājumu pavairošanai, kā arī kontrolētu un novērstu makšķernieku radīto nelabvēlīgo ietekmi uz vidi.

Šobrīd ir spēkā esoši Liepājas valstspilsētas pašvaldības saistošie noteikumi, kas nosaka licencētās makšķerēšanas kārtību, taču Ministru kabineta noteikumos par licencētās makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kārtību ir izdarīti grozījumi, paredzot, ka licences par samazinātu maksu vai bezmaksas licences piešķiramas Latvijas Goda ģimenes apliecības lietotājiem. Šajos noteikumos minētie nosacījumi ir piemērojami pēc attiecīgo grozījumu izdarīšanas pašvaldību saistošajos noteikumos par licencēto makšķerēšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā, ka nolikuma par licencēto makšķerēšanu Liepājas ezerā un Tirdzniecības kanālā no dzelzceļa tilta līdz tramvaja tiltam darbības termiņš ir pieci gadi, tā darbības termiņš tiek pagarināts līdz 2028.gadam. Līdz ar to saistošie noteikumi būs spēkā līdz 2028.gadam.

Ieņēmumi no licenču tirdzniecības ir mainīgi, ņemot vērā, ka makšķerēšana Tirdzniecības kanālā pamatā notiek tikai ziemas laikā, ledus periodā. Ieņēmumi no licencētās makšķerēšanas tiek uzskaitīti kopā – gan Liepājas ezerā, gan Tirdzniecības kanālā, un veido aptuveni 10 000-12 000 eiro gadā.

Pašvaldības ieskatā saistošie noteikumi veicinās Liepājas ezera un Tirdzniecības kanāla vērtīgo zivju krājumu racionālu izmantošanu, līdzekļu piesaisti zivju krājumu pavairošanai, kā arī nodrošinās makšķerēšanas un vides kvalitātes nodrošināšanas kontroli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izsludinātajā saistošo noteikumu projekta publiskās apspriešanas laikā tika saņemts viens priekšlikums, kas paredzēja, ka, ņemot vērā pēdējo gadu vēlo pavasara iestāšanos, līdaku resursu uzlabošanai varētu ierobežot ne vien skaitu, bet arī maksimālo garumu, kuru drīkst paturēt lomā. Tādējādi varētu novērst legālu iespēju paturēt trofeju līdakas, kuras vēl nav iznārstojušas.

Priekšlikums netika iekļauts saistošajos noteikumos, jo saskaņā ar “Zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumiem Liepājas ezeram”, kuru izstrādes gaitā 2020.gada vasarā un 2021.gada pavasarī tika veikts zivju resursu novērtējums, secināts, ka līdaku populācijas vecuma struktūra ir veselīga un tās stāvoklis stabils, kā arī pašlaik spēkā esošie zvejas, makšķerēšanas un dabas aizsardzības regulējumi uzskatāmi par pietiekamiem, lai saglabātu veselīgu zivju sabiedrību Liepājas ezerā.

Foto – Uldis Dobelis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.