Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā ar svētku programmu sezonu noslēgs kultūrvieta “Atmodas dārzs”

Nedēlas nogalē, 16. septembrī, visas dienas garumā ar krāšņu svētku programmu rudenīgās noskaņās norisināsies Liepājas kultūrvietas “Atmodas Dārzs” otrās sezonas noslēguma pasākums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“”Atmodas Dārzs” šogad aizvadījis jaudīgu, skanīgu, sajūtās, noskaņās un garšās krāšņu vasaru. Un nu laiks šai sezonai pielikt izcilu izsaukuma zīmi galā, uzlikt ķirsīti putukrējumam!” , portālu “ReKurZeme” informē kultūrvietas “Atmodas Dārzs” kultūras koordinatore Inta Dobele.

Kultūrvietas sezonas noslēguma svētku programmu veidos divas daļas. Dienas programmā paredzētas norises ģimenēm, atklājot jaunu pieredzi un aicinot uz patīkamu kopā sanākšanu un kopā darīšanu.

No pulksten 12 līdz 16 būs apskatāma un piedzīvojama mākslas centra NOASS (Latvija) un mākslas studijas Fargefabrikken (Norvēģija) kopīgi veidotā un radītā laikmetīgās mākslas interaktīvā izstāde/ notikums “Māksla uz riteņiem”. “Izstādes idejas pamatā ietvertās rindas “Pa-pa-pa. Parādi man pasauli” pauž vizuālajai valodai piemītošo ritmu un rotaļīgumu, kā arī mākslinieku radošo spēju atklāt pasauli no dažādiem skatpunktiem. Ritma pielietojums ietekmē mākslas darbu noskaņu, veicinot harmonijas sajūtu vai brīžiem tieši pretēji – nemieru. “Pa-pa-pa” apstādina, lūdz pagaidīt un pievērst uzmanību. Savukārt, perspektīvas maiņa izstādē atklājas no dažādām laikmetīgās mākslas formām un digitālajām tehnoloģijām, priekšplānā izvirzot iztēli, atvērtību dažādībai pasaulē un radošo domāšanu.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No pulksten 12 līdz 14 darbosies radošās darbnīcas, kurās kopā ar jau sezonā iepazītām māksliniecēm Sintiju Lasmani un Etiju Gorbanti būs iespēja piedzīvot iedvesmojošo māla veidošanas procesu, kā arī radīt nospiedumu tehnikā veidotas mākslas glezniņas.

“Īpašs prieks par kultūrvietas dārzu, kurā, nu jau rudenīgi apvēlušies un vasaras sauli baudījuši, gozējas “Atmodas Dārza” sezonas sākumā pašu iestādītie ķirbji. Noslēguma pasākuma ietvaros notiks kopīga ražas novākšana un ķirbju svēršana. Tāpat visu dienu būs pieejama Ražas svētku ēdienkarte no brīvdabas kafejnīcas “KŪP BBQ”– galvenā sastāvdaļa: Karostas Ķirbis,” sola I. Dobele.

No pulksten 12 līdz 19 “Atmodas Dārza” teritorijā būs pieejams Rudens mākslas tirdziņš, kurā būs iespējams iegādāties vietējo amatnieku, meistaru un mākslinieku radītus darbus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakara daļā no pulksten 20 līdz 23 par pozitīvām emocijām un skanīgiem mūzikas ritmiem parūpēsies hip-hop mākslinieks Ozols ar īpašu DJ setu uz vinila platēm.

Visi sezonas noslēguma pasākumi ir bezmaksas.

Kultūrvieta “Atmodas Dārzs” veidota ar nolūku Karostā radīt patīkamu satikšanās vietu dažādiem cilvēkiem un dažādām kultūras formām, veicinot radošās pašizpausmes un kopā būšanas prieku. Tāpat netiek aizmirsts par gastronomisko baudījumu, tāpēc visu vasaru no trešdienas līdz svētdienai kultūrvietā “Atmodas Dārzs” darbosies brīvdabas kafejnīca “Kūp BBQ”. Kultūrvieta “Atmodas Dārzs” tapusi ar Liepājas pilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu.

Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.