Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas okupācijas muzejā skatāma izstāde par Padomju okupācijas mantojumu Karostā

Krievijas kara flotes zemūdenes Karostas kanāla baseinā. Zemūdenes vēlāk tika sagrieztas metāllūžņos. 1990. gadi.

No 11. aprīļa līdz 29. septembrim Liepājas okupācijas muzeja izstāžu zālē K. Ukstiņa ielā 7/9 apskatāma fotoizstāde “Padomju okupācijas mantojums Karostā”. Izstāde veidota sadarbībā ar Liepājas Speciālo ekonomisko zonu (SEZ).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstāde vēsta par kādreizējās Padomju Savienības Baltijas kara flotes atstātā mantojuma postu un sekām Karostas infrastruktūrai, ostas un teritoriālo ūdeņu piesārņojumu un atjaunotnes sākumu, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas muzeja filiāles “Liepāja okupāciju režīmos” vadītāja Sandra Šēniņa.

Pēc padomju armijas aiziešanas 1994. gada 1. jūnijā, kad Liepājas ostu atstāja pēdējie trīs Baltijas kara flotes raķešu kuģi, to, ko vēl nebija paguvusi aizvest un nopostīt aizejošā okupantu armija, paveica paši liepājnieki.

Lielu postu pamestajām mājām nodarīja gan klaidoņi, kas par santīmiem izpārdeva visu, ko vien varēja no mājām noplēst, nolauzt un nozāģēt, gan arī apsviedīgi “biznesmeņi”, kuri pa ķieģelim vien pārdeva Karostas vēsturisko mantojumu. Pamazām Karosta pārvērtās par postažu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Fotogrāfijās iemūžinātas aizejošās Padomju flotes nogremdētās zemūdenes, kuģu vraki, emocionālā Padomju flotes pavadīšana, kā arī Karostas piestātņu un infrastruktūras atdzimšana.

Fotogrāfijas stāsta ne tikai par Karostas pārņemšanas Latvijas valsts īpašumā kļūdām, bet arī ceļu uz modernu Latvijas Nacionālo bruņoto spēku, SEZ uzņēmumu, Liepājas kultūras un tūrisma objektu izveidošanu.

Izstāde “Padomju okupācijas mantojums Karostā” skatāma līdz 2024. gada 29. septembrim no trešdienas līdz svētdienai no plkst. 10 līdz 18.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.