Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

LMMDV aicina uz stīgu instrumentu audzēkņu koncertu “Mēs esam un būsim…”

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola otrdien, 30. maijā, pulksten 17 koncertzāles “Lielais dzintars” mākslas galerijā Civita Nova aicina uz X Liepājas reģiona mūzikas skolu stīgu instrumentu audzēkņu festivālu – koncertu „Mēs esam un būsim…”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Desmito reizi Liepājā notiks festivāls, kurā piedalīsies vijolnieki, altisti, čellisti un kontrabasisti no Liepājas reģiona mūzikas skolām. Koncertā Kurzemes reģiona jaunie mūziķi uzstāsies kā solisti, būs dzirdami dažāda sastāva kameransambļi un LMMDV (no 3. līdz 9. klasei) Stīgu instrumentu ansamblis. Festivāla goda viesis būs daudzu starptautisko konkursu laureāts, 25. ”World Championships of performing arts” uzvarētājs un 75 medaļu ieguvējs, LMMDV stīgu ansamblis “Amber Strings”, jo tieši ar šo ansambli iesākās festivāla orķestris un vismaz puse no kolektīva dalībniekiem ir piedalījušies visos 10 festivālos, portálu “ReKurZeme” informé Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

Festivāla noslēgumā uzstāsies apvienotais reģiona stīgu instrumentu orķestris. Tajā kopā muzicēs apmēram 70 jaunie mūziķi no Liepājas, Aizputes, Grobiņas, Nīcas, Nīgrandes, Priekules, Saldus, Skrundas, Pāvilostas un Vaiņodes. Festivāla orķestra vadītāja būs LMMDV skolotāja Beata Zariņa–Blaščinska.

Koncerta repertuārs būs plašs un daudzveidīgs, dažādu stīgu instrumentu tembru skanējumā būs iespējams dzirdēt gan ļoti pazīstamus un populārus, gan Liepājā vēl neskanējušus opusus. Stīgu instrumentiem raksturīgo skanējumu spilgti atklāj baroka laikmeta komponistu sacerējumi, tāpēc festivāla orķestra izpildījumā varēs dzirdēt itāļu baroka spožākā pārstāvja Antonio Vivaldi Simfoniju Solmažorā un Johana Pahelbela populāro skaņdarbu “Kanons”. Tikai ar stīgām raksturīgo skaņas krāsu un spēles veidu “pizzicato” varēs iepazīties ar Johana Štrausa skaņdarbā “Piccikato poka”. Romantisma elpu un vērienu būs iespēja izjust Žana Sibeliusa un Marksa Bruha opusos. Programmā būs arī latviešu tautas dziesmas apdare un mūsdienu komponistu skaņdarbi.

Ieeja festivālā ir bez maksas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.