Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

No jūlija Liepājā par nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu būs jāmaksā vidēji 20 eiro par vienu kubikmetru

No jūlija Liepājā par nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu būs jāmaksā vidēji 20 eiro par vienu kubikmetru, aģentūru LETA informēja Liepājas pašvaldības sabiedrisko attiecību un mārketinga daļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ceturtdien Liepājas domes sēdē deputāti apstiprināja izmaiņas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksā, kas nosaka, ka no šī gada 1.jūlija nešķiroto atkritumu izvešana abās Liepājas zonās maksās vidēji 20 eiro par vienu kubikmetru.

Ņemot vērā to, ka valstī būtiski pieaug vidējā darba samaksa, degvielas cena, abi esošie atkritumu apsaimniekotāji vērsās pašvaldībā ar lūgumu izskatīt un apstiprināt izmaiņas nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksā.

Domes sēdē apstiprināts, ka Liepājas ziemeļu daļā SIA “Eco Baltia vide” sniegtā pakalpojuma līdzšinējā maksa 16,76 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) par viena kubikmetra nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu tiek palielināta uz 20,12 eiro bez PVN.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Liepājas dienvidu daļā pilnsabiedrības “Vides pakalpojumi Liepājai” līdzšinējā maksa 18,28 eiro bez PVN par viena kubikmetra nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu tiek palielināta uz 19,75 eiro bez PVN.

Ja savstarpēji salīdzina atkritumu apsaimniekošanas maksu starp Latvijas lielajām pilsētām, pēc apstiprinātajām izmaiņām Liepājā tā ir trešā zemākā. Kā liecina apkopotā informācija no atkritumu apsaimniekotāju un pašvaldību tīmekļvietnēm, Daugavpilī nešķiroto atkritumu izvešanas maksa ir 11,87 eiro bez PVN par kubikmetru, Ventspilī no 1.jūnija maksa būs 17,21 eiro, Jēkabpilī no šī gada tā ir 20,47 eiro, Rīgas četrās zonās vidēji – 21,64 eiro, Jelgavā – 22,59 eiro, Valmierā – 23,69 eiro, Ogrē – 24,83 eiro, Rēzeknē – 25,67 eiro, savukārt Jūrmalā par vienu tonnu atkritumu izvešanas maksa ir 141,35 eiro.

Ņemot vērā, ka pieaug tikai nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas izmaksas, pašvaldība atgādina, ka būtiski izmaksas var samazināt pareiza atkritumu šķirošana, jo to izvešana ir bez maksas. Par iespējām, kā savā īpašumā īstenot atkritumu šķirošanu, var interesēties pie atkritumu apsaimniekotāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būtiski, lai atkritumi būtu pareizi šķiroti – ja tiks konstatēts, ka atkritumi nav pienācīgi šķiroti – apsaimniekotājam ir tiesības par to piemērot maksu kā par nešķiroto atkritumu izvešanu.

Foto – LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.