Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

4 faktori, ko izvērtēt, plānojot iegādāties lietotu auto

Vai domājat par mazlietotas automašīnas iegādi? Tas var būt gudrs lēmums tiem autovadītājiem, kuri nevēlas ieguldīt jaunā transportlīdzeklī vai maksāt lielus ikmēneša līzinga maksājumus.

Ja meklējat lietotu auto, visticamāk, pavadīsiet daudz laika apsverot dažādas iespējas. Tāpat Jūs noteikti arī zināt, ka lietotas automašīnas iegāde ir riskanta, taču lai tas Jūs pārāk nebiedē. Ņemiet vērā turpmākos padomus, lai izvēlētos drošu, uzticamu, Jūsu vajadzībām atbilstošu auto!

Budžets

Pirms sākat meklēt savu sapņu auto, nosakiet budžetu. Tas Jums palīdzēs veiksmīgāk atrast vēlamo.

Ja transportlīdzekļa iegādei nepieciešams auto kredīts, izvērtējiet savu maksātspēju. Lai arī katra cilvēka finansiālās iespējas ir atšķirīgas, kredītmaksājumam nevajadzētu pārsniegt 20 % no ikmēneša ienākumiem.

Protams, šeit jāņem vērā arī citi obligātie izdevumi, līdz ar to summa, ko var atvēlēt auto iegādei, var izrādīties vēl mazāka. Tāpat jārēķinās arī ar automašīnas uzturēšanas izmaksām.
Ja ir aktuāls finansējums auto iegādei, noderēs auto kredīts, piemēram, no VIASMS.lv.

Automašīnas apskate klātienē

Pirms galīgā lēmuma pieņemšanas ir ļoti svarīgi apskatīt auto klātienē, kā arī doties testa braucienā. Iekāpjot transportlīdzeklī, uzdodiet sev dažus jautājumus:

  • Kādas ir sajūtas braucot?
  • Vai braucot jūtaties droši un stabili?
  • Cik labi strādā gāzes un bremžu pedāļi?
  • Vai nav dzirdami neparasti trokšņi?
  • Vai automašīna nevibrē bremzēšanas laikā vai kad braucat lielā ātrumā?

Vispārīgi runājot – ja kaut kas nešķiet kārtībā, visticamāk, tā tas arī ir.

Pievērsiet uzmanību arī aromātam. Pelējuma un cigarešu dūmu smaku ir grūti likvidēt.

Dzīvesveids

Neatkarīgi no tā – tiek pirkts jauns vai mazlietots auto, svarīgi ir praktiskie apsvērumi. Veltiet laiku, lai novērtētu savu dzīvesveidu, kā arī šī brīža un nākotnes vajadzības.

Tas palīdzēs Jums izvēlēties lielisku ilgtermiņa risinājumu. Piemēram, ja tiek plānots ģimenes pieaugums vai arī vēlaties vairāk ceļot ar auto, iespējams, labāk uzreiz iegādāties ietilpīgāku transportlīdzekli.

Apdrošināšana

Jau laicīgi noskaidrojiet, ar kādām auto apdrošināšanas izmaksām ir jārēķinās. OCTA ir obligāta prasība, lai ar transportlīdzekli drīkstētu piedalīties ceļu satiksmē. Taču aktuāla var būt arī KASKO polise.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.