Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Aizvadītajā nedēļā augstākā gripas intensitāte novērota Daugavpilī un Liepājā

Aizvadītajā nedēļā augstākā gripas intensitāte novērota Daugavpilī un Liepājā, sociālajos tīklos vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā gripas gadījumos ģimenes ārstu praksēs vērsušies 29 pacienti. No tiem 24 gripas gadījumi fiksēti Daugavpilī, kur reģistrēti 279,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, un pieci gripas gadījumi Liepājā, kur ir 99 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, vēsta LETA.

Kā liecina SPKC dati, Daugavpilī ar gripu hospitalizēti 23 cilvēki, Jēkabpilī divi, savukārt Rīgas slimnīcās stacionēti četri pacienti.

Vienlaikus pieaudzis hospitalizēto skaits vecumā grupā virs 65 gadiem. No visiem stacionētajiem pacientiem 13 pacienti bija vecāki par 65 gadiem, astoņi pacienti – 5-14 gadu vecumā, pieci – līdz četru gadu vecumam, trīs – no 15 līdz 64 gadiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar SPKC datiem vidējā gripas intensitāte Latvijā pagājušajā nedēļa bija 46 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Pacientu vēršanās citu akūto augšējo elpceļu infekciju gadījumos pagājušajā nedēļā pieaudzis – reģistrēti 1324 gadījumi jeb vidēji 2098,3 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, kamēr vēl nedēļu iepriekš tie bija 1553,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Savukārt pneimoniju gadījumos ģimenes ārstu praksēs vērsušies 16 pacienti, kas ir 25,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Nacionālajā mikrobioloģijas references laboratorijā pagājušajā nedēļā izmeklēts 41 klīniskais paraugs, no tiem trīs paraugos noteikti A tipa gripas vīrusi, kuri raksturoti kā A/H3.

Noteikti arī citi elpceļu infekciju vīrusi – sezonālie koronavīrusi, respiratori sincitiālais vīruss, adenovīruss, rinovīruss un cilvēka metapneimovīruss.

Tāpat kā iepriekšējā 2020.-2021.gada sezonā, līdz šim paziņojumi par nāves iznākumu pacientiem ar apstiprinātu gripu vai aizdomām par gripas infekciju netika saņemti.

LETA jau rakstīja, ka desmitajā nedēļā vidēja gripas intensitāte ievērojami palielinājās un pārsniedza bāzes līmeni, tādēļ 17.martā tika paziņots par gripas epidēmijas sākumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.