Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Alerģija un siltumizolācijas materiāli – kā pasargāt savu veselību?

Kvalitatīvi ieklātiem siltināšanas materiāliem ir ne tikai jānodrošina siltuma neaizplūšana no telpas, saglabājot vienmērīgu iekštelpu temperatūru, bet arī veselīgu mikroklimatu, aizturot un neradot putekļus vai kaitīgās daļiņas, kas var ietekmēt jutīgu cilvēku veselību un labsajūtu. Jo videi draudzīgāki siltināšanas un būvniecības materiāli tiks izmantoti celtniecībā, jo drošāks būs mājoklis vai publiski pieejamās telpas.

Kādas ķīmiskās vielas var atrasties siltumizolācijas materiālos?
Siltināšanas materiāli var saturēt tādas ķīmiskas vielas kā izocianātu, formaldehīdu un heksabromciklodekānu, kuri ilgtermiņā negatīvi ietekmē cilvēka veselību.

Izocianāta klātbūtne var saasināt astmu, tāpat kā formaldehīds šī ķīmiskā viela apgrūtina elpošanu un saskarsmē ar ādu to kairina, pat izraisot alerģiskas reakcijas. Savukārt, siltumizolācijas materiālos izmantotais heksabromciklododekāns iedarbojas uz iekšējiem orgāniem.

Ekoloģiskie siltumizolācijas materiāli, kuros cilvēka veselībai kaitīgo ķīmisko vielu emisijas nav vispār vai ir ļoti zemas, ir daudz piemērotāki ēku siltināšanai no iekšpuses un izmantošanai ēkās, kurās uzturēsies cilvēki ar astmu vai alerģijām.

Kuri siltināšanas materiāli ir antialerģiski?
Par antialerģiskiem siltināšanas materiāliem tiek uzskatīta kokšķiedras vate un plāksnes, kā arī ekovate. Ekoloģiskā kokšķiedras vate ir cilvēkam un videi draudzīgs materiāls, kas ir piemērots gan sienu un grīdu, gan jumta konstrukciju siltināšanai. Šis materiāls nodrošina labu skaņas izolāciju, tvaika absorbciju un mitruma regulāciju, nodrošinot veselīga mikroklimata veidošanos iekštelpās.

Arī īpašību ziņā līdzīgās kokšķiedras plāksnes ir piemērotas dažādu ēkas konstrukciju siltināšanai, taču atšķirībā no kokšķiedru vates, no skujkoku skaidām, parafīna un dabīgajiem sveķiem izgatavotās kokšķiedru plāksnes, ir iespējams uzreiz apmest.

Ilgmūžīgā, ugunsdrošā un vieglā ekovate ir viens no vispopulārākajiem siltināšanas materiāliem, kas tiek izmantots ne tikai jaunbūvēs, bet arī vēsturiskās ēkas, jo ekovate spēj pasargāt ēkas konstrukcijas no to tālākas bojāšanās. 

Ilgtspējīgos ēku siltināšanas un apkures sistēmas risinājumos specializētais “Vides tehnika” tiešsaistes un klātienes būvmateriālu veikals saviem klientiem piedāvā daudzveidīgāko ekoloģisko siltināšanas materiālu klāstu, kā arī citus kvalitatīviem siltināšanas darbu veikšanai nepieciešamus būvmateriālus un kokmateriālus. Ieskatieties uzņēmuma mājas lapā – www.videstehnika.lv un piesakiet konsultāciju jau tagad!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.