Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Dienvidkurzemes novadā notiks tūrisma festivāls “Bārtas rudens 2023”

Dienvidkurzemes novada tūrisma informācijas centrs ierosina iekrāsot koši šī gada rudeni Latvijā lielākajā tūrisma festivālā “Bārtas rudens”, kas norisināsies 16. un 17. septembrī Bārtas pagasta atpūtas bāzē “Ods”. Festivāls būs patiess piedzīvojums uz upes un mežā ikvienam aktīvās atpūtas cienītājam un dabas baudītājam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Laivotāji, supotāji, plostotāji un citu peldierīču kapteiņi varēs startēt vienas dienas nobraucienā. Tas būs laivošanas piedzīvojums, kurā doties ar ģimeni vai draugiem, lai baudītu skaisto Bārtas upes atvasaru, portālam “ReKurZeme” stāsta Dienvidkurzemes novada tūrisma informācijas centra vecākā eksperte mārketinga jautājumos Dace Gailīte.

Jau tradicionāli festivālā pulcēsies ūdenstūristi. Apļveida ātruma nobraucieni, slaloma distances un komandu sacensības – tas viss baudāms gan pašiem sportistiem, gan arī skatītājiem.

Pa meža takām, brikšņiem, uzkalniem un ielejām dosies tie, kuri mežā jūtas visdrošāk – orientieristi. Sacensības rīkos orientēšanas klubs “DR-Krasts”.
Savukārt tie, kuri nejūtas mežā droši, lai skrietu ar kompasu un karti, varēs doties pārgājiena seriāla “Izpēdo Dienvidkurzemi” posmā pa Bārtas pagasta meža takām, kurās ne mazums noslēpumi un dabas skaistumu. Varēs baudīt meža ainavisko daudzveidību, gleznainās takas, stāvos pakalnus un gravas, kas pastaigu mežā pārvērtīs teiksmainā pasakā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Bet tiem, kam slinkums staigāt, skriet un airēt, noteikti patīk braukt ar velosipēdu. Arī šogad, gan paši mazākie, gan gados spēcīgājie varēs piedalīties velosacensībās, kuras rīko biedrība “Priekules veloklubs” sadarbībā ar Dienvidkurzemes novada pašvaldības Sporta pārvaldi,” stāsta D. Gailīte.

Sestdienas, 16. septembra, sacensības būs šī gada noslēdzošais, ceturtais posms Dienvidkurzemes novada MTB čempionātam velokrosā.

“Dienas izskaņā sāksim lustēties. Baudīsim “Lejaskurzemes daudzbalsības daudzinājumu” kopā ar folkloras kopām. Un vasara, protams, jānoslēdz ar kārtīgu zaļumballi, šogad kopā ar grupu “Dakota”,” piebilst D. Gailīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tūrisma festivāla neatņamama sastāvdaļa ir arī vietējās produkcijas iepazīšana, degustēšana un iegāde mārražotāju un amatnieku tirdziņā.

Par mazāko dalībnieku izlaidi gādās Latvijas Dabas fonds, kurš izglītos un pastāstīs daudz noderīgas informācijas par došanos dabā, kā arī neiztrūks dažādas atraktīvas lielformāta spēles.

Uz tūrisma svētkiem ir aicināts ikviens laivotājs, supotājs, orientierists, velo braucējs un aktīvās atpūtas cienītājs. Festivāla atklāšana 16. septembrī pulksten 10.30.

Foto – Dienvidkurzemes novada Tūrisma informācijas centrs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.