Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kā izveidot izturīgu un mūsdienīgu koka žogu?

Lai arī privātmājas žoga galvenās funkcijas ir drošība un lielāks privātums no publiski pieejamas ārtelpas un kaimiņu īpašumiem, tie nav vienīgie apsvērumi, kas jāņem vērā izvēloties žoga dizainu, tajā izmantotos materiālus un detalizāciju. Tikpat svarīgi faktori ir arī žoga paredzamā kopšana un vizuālā izskata atbilstība ēkai, īpašumam un kvartāla apbūves saistošajiem būvnoteikumiem. Koks ir viens no daudzpusīgākajiem, pieejamākajiem un dabai draudzīgākajiem būvmateriāliem, tādēļ koka žogi nezaudē savu aktualitāti.

Kādēļ izvēlēties koka žogu?
Kokmateriālu izmantošana žogu izbūvē palīdz ietaupīt gan laiku, gan naudu, jo kvalitatīvi žoga dēļi ir viegli uzstādāmi, izturīgi un samērā plaši pieejami. Turklāt, bojājumu gadījumā koka dēļus ir iespējams viegli nomainīt.
Koks kā dabisks materiāls labi iederas dārzos un rada neitrālu fonu dažādas stilistikas apbūvei, atliek vien atrast vispiemērotāko dizainu un krāsojuma toni.

Kas jāņem vērā uzstādot koka žogu?
Neskatoties uz daudzajām koka priekšrocībām, kokam ir arī būtiski trūkumi, kas ir jāņem vērā, uzstādot koka žogu. Laikapstākļu, veģetācijas un zemes mitruma ietekmē koks pūst, balo un apaug ar sūnām. Tādēļ, izvēloties piemērotāko dizainu, ir jāpadomā gan par stabilu konstruktīvo pamatu, gan par dēļu pasargāšanu no zemē esošā mitruma.

Koka dēļus palīdzēs pasargāt to beicēšana vai krāsošana, kas rada plānu ūdeni atgrūdošu aizsargslāni. Taču ir jāņem vērā tas, ka krāsas aizsargkārta, lai tā nezaudētu savu efektivitāti un vizuālo kvalitāti, ir jāatjauno regulāri.

Kā koka žogu padarīt mūsdienīgu?
Koka žogam nav jābūt vienādam visa īpašuma perimetra garumā. Mūsdienīgos žogu risinājumos tiek ņemts vērā vides konteksts. Ja dārza zonā ir nepieciešams lielāks privātums, var tikt palielināts žoga augstums vai kombinēti dažādi žogu materiāli.

Lai paaugstinātā žoga plakne nešķistu pārāk vienmuļa, to ar vertikālo puķu podu sistēmu var pārvērst par „zaļo” sienu, pie kuras izveidot ērtu āra atpūtas vietu.

Specializētajā kokmateriālu tirdzniecības uzņēmumā VT TIMBER ir iespējams iegādāties visu nepieciešamo jauna žoga būvniecībai. Uzņēmums piedāvā gan jau impregnētus un rūpnieciski krāsotus žogu dēļus, gan neapstrādātus skujkoku koksnes dēļus. Ieskatieties www.vttimber.lv, lai uzzinātu vairāk!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.