Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kvalitatīvs miegs – kas ir svarīgākais guļamistabā?

Gadiem ilgi guļot uz viena un tā paša matrača un spilvena, ķermenis var sākt pārraidīt dažādus signālus. Pat tad, ja iegādājaties jaunu gulēšanas bāzi, varat justies neērti vai nepatīkami, ja izvēlēsieties produktu, neņemot vērā sava ķermeņa prasības. Varbūt jums ir nevēlama mitruma sajūta uz ādas, kad guļat, vai arī nakts laikā bieži ir aizlikts deguns?

Visas problēmas būtu jārisina, meklējot vienkāršākos risinājumus. Iespējams, ka pareizi izvēlēti matrači vai virsmatrači būs pietiekami, lai izārstētu muguras sasprindzinājumu, un dabīgu materiālu gultasveļa var būt atbilde jūsu mitrās ādas problēmai. Galvenais ir zināt, kas jums ir nepieciešams.

Virsmatrači ir paredzēti miega kvalitātes uzlabošanai
Ja jūsu pašreizējais matracis ir pārāk mīksts vai pārāk ciets, varat to uzlabot, pievienojot papildu slāni – virsmatraci. Lai izvairītos no muguras diskomforta vai sāpēm, guliet neitrālā pozā, mugura nedrīkst būt pārmērīgi iegrimusi vai izliekta. Virsmatracis arī palīdzēs aizmirst par iespiedumiem, krunkām vai jūsu citām matrača vai dīvāna nepilnībām gulēšanas laikā.

Laba ideja ir arī izvēlēties papildu slāni atkarībā no jūsu gulēšanas stāvokļa. Ja jums patīk gulēt uz vēdera, cietāks virsmatracis neļaus jūsu vēderam iegrimt un mugurai izliekties. Tiem, kas guļ uz sāniem, vajadzētu izvēlēties mīkstāku produktu, lai plecu vai gūžas daļa pārāk spēcīgi nespiestu uz pārējo ķermeni. Gulētāji uz muguras var izvēlēties cietāku vai mīkstāku virsmatraci atkarībā no tā, kā viņi jūtas bez tā; piemēram, ja mugura pārāk dziļi iespiežas matracī, labāk izvēlēties cietāku virsmatraci.

Tā kā ir ļoti svarīgi, lai virsmatracis pilnībā pārklātu visu matraci, jums ir jāzina pareizie izmēri. Ja jums ir standarta izmēra matracis, varat vienkārši iegādāties virsmatraci ar tādiem pašiem izmēriem. Populārākie ir divvietīgie matrači ar izmēriem 160×200 un 180×200, kā arī vienvietīgie matrači ar izmēriem 80×200 un 90×200. Ja guļat uz nestandarta izmēra gultas, izvēlieties tāda paša izmēra virsmatraci. Izvēloties pārāk mazu vai pārāk lielu produktu, jūsu miega kvalitāte nekādā ziņā neuzlabosies.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.