Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā Dabas mājas ekspozīciju papildinājusi instalācija “Zirgu sala”

Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centra (ZIIC) koprades telpā Dabas māja papildināta ekspozīcija par Zirgu salu, aģentūru LETA informēja ZIIC.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Instalācija “Zirgu sala” sastāv no divām daļām – radošajām izziņas kastēm, kurās atrodams stāsts par Zirgu salu, kas atklāj gan tās dabas, gan vēstures, gan kultūras vērtības un izzinošo procesu papildina telpas kopējā skaņas pieredze.

Zirgu salas teritorija kalpo par piemēru tam, kā savulaik esošā atkritumu izgāztuve var pārtapt par vietu atpūtai, pastaigām un izglītojošām aktivitātēm, klāsta pašvaldība.

Zirgu salas vēsture sākās vēl pirms tās pārtapšanas atkritumu izgāztuvē. Tās nosaukums liecina par zirgu klātbūtni un nozīmi šai vietā, proti, savulaik šeit bijušas zirgu ganības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

ZIIC eksperti radījuši piecpadsmit radošās izziņas kastes, kuras pēc savas ārējās uzbūves atgādina makšķernieku piederumu kasti. Par to liecina ne tikai ārējais izskats, bet arī tās saturs, kas rotaļas un izziņas veidā norāda uz to saistību ar ūdens pasauli.

Dabas mājas instalācijas ir paredzētas ne tikai, lai priecētu apmeklētājus, bet tās tiek izmantotas kā mācību līdzeklis Dabas mājas rīkotajās darbnīcās, pedagogu mācībās un interešu izglītības programmu nodarbību īstenošanā. Tādā veidā instalācijas kopā ar licencētām nodarbībām papildina skolas programmu mācību saturu un ļauj to padarīt interaktīvu.

Sadarbībā ar skaņu ierakstu studiju “Dirty Deal Audio” tapusi īpaši Dabas mājai radīta skaņu pieredze, kas ataino Liepājas pilsētai un vietējai dabas ekosistēmai raksturojošus skaņu elementus. Šī skaņas pieredze nodarbībā kopā ar Zirgu salas izzinošām kastēm palīdz labāk piedzīvot stāstu par dabu un makšķernieku ceļiem Zirgu salā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.