Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

“Liepājas enerģija” veic siltumapgādes sistēmas pārbaudi ar cirkulējošā tehniskā ūdens iekrāsošanu

“Liepājas enerģija” ir veikusi pilsētas siltumtīklos esošā siltumnesēja jeb tehniskā ūdens iekrāsošanu ar fluoriscējošu krāsvielu, kas ūdenim piešķir zaļgandzeltenu nokrāsu, tādā veidā veicot siltumapgādes sistēmas pārbaudi, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Krāsvielas pievienošana nepieciešama, lai operatīvi konstatētu tehniskā ūdens noplūdes siltumtīklos, kā arī, lai atrastu ēkās esošos bojātos karstā ūdens sildītājus, tādējādi uzlabojot klientiem sniegto pakalpojumu.

Kompānijā atzīmē, ka regulāra ūdens iekrāsošana ir viens no efektīvākajiem un operatīvākajiem veidiem, kā siltumapgādes sistēmā atklāt bojājumus. Ja kāds no karstā ūdens sildītājiem ir bojāts, tehniskais ūdens no tā iekļūst karstā ūdens padeves sistēmā un iekrāso ūdeni zaļgandzeltenā krāsā. Bojājumu gadījumā iekrāsojas tikai karstais ūdens, aukstā ūdens krāsa nemainās. Siltumtīklu ūdens noplūdes vietu meklēšana, pievienojot siltumnesējā fluorescējošu krāsvielu, neietekmē siltumenerģijas padevi.

“Liepājas enerģija” skaidro, ka krāsviela spīd speciālā apgaismojumā, bet ne tumsā. Ūdenim pievienotā krāsviela nav kaitīga iedzīvotāju veselībai vai apkārtējai videi, tāpat zaļganais ūdens nevar sabojāt sadzīves priekšmetus. Tehniskā ūdens iekrāsošanu ar fluoriscējošu pārtikas krāsvielu “Liepājas enerģija” veic divas reizes gadā, kad ūdens palicis blāvi zaļš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gadījumā, ja karstā ūdens apgādes sistēmā parādās fluorescējoši zaļš ūdens vai, ja šādas krāsas ūdens noplūdes no siltumtīkliem novērojamas apkārtējā vidē, iedzīvotāji aicināti nekavējoties par to ziņot uzņēmumam “Liepājas enerģija”, zvanot pa tālruni 63488866 darba laikā vai 29112732, kas ir diennakts tālruņa numurs avārijas situācijā.

2021.gadā “Liepājas enerģijas” apgrozījums bija 15,866 miljoni eiro, kas ir par 3,2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās 2,6 reizes un bija 1,393 miljoni eiro. Uzņēmuma īpašnieki ir AS “Latvenergo” – 51%, Liepājas dome – 39%, Guntaram Kokorevičam pastarpināti piederošā SIA “Enerģijas risinājumi” – 10%.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.