Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas pašvaldība: Veicinot komunikāciju starp institūcijām, skolnieces uzbrukumu pedagoģei varēja novērst priekšlaicīgi

Veicinot komunikāciju starp institūcijām, Liepājas Valsts Tehnikuma (LVT) skolnieces uzbrukumu pedagoģei varēja priekšlaicīgi novērst, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē norādīja Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Niedre-Lathere izcēla, ka viena no lielākajām problēmām, kuru labojot, varēja novērst šo situāciju, ir nekvalitatīva komunikācija starp izglītības iestādēm, pirms meitene pārgājusi uz LVT, vēsta LETA.

Papildus Niedre-Lathere norādīja, ka sadarbība starp institūcijām ir svarīga šādās situācijās, jo atbildīgie dienesti varēja laikus reaģēt uz meitenes uzvedību vai vecāki varēja iepriekš informēt tehnikumu par bērna uzvedību mājās.

Kā skaidroja Niedre-Lathere, pēc incidenta tika veikta komunikācija ar vairākiem speciālistiem un sociālajiem pedagogiem, kas bijuši iesaistīti iepriekšējā skolnieces mācību procesā un sekojoši tika secināts, ka meitenes uzvedības problēmas bija novērotas pirms tam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī meitenes māte esot norādījusi, ka mājās ir izraisījušās līdzīgas situācijas, kad bērns uzbrūk ar asu priekšmetu. Sekojoši māte esot saukusi medicīnisko palīdzību un meitene nonāca Jelgavas psihoneiroloģiskās slimnīcā.

Tomēr, kā izcēla Niedre-Lathere, šajā slimnīcā tika secināts, ka meitenei neesot nekādu problēmu – agresija radusies, ņemot vērā pedagogu nespēju būt elastīgiem. Sekojoši skolniece no 6. līdz 9.klasei mācījās mājmācības procesā un no pamatskolas eksāmeniem viņa bija atbrīvota.

Niedre-Lathere skaidroja, ka skolniece tika uzņemta LVT ar ārsta izziņu, ka meitenei tikai esot hroniska slimība, nenorādot precīzi, kāda tā ir.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sekojoši Niedre-Lathere secina, ka situācijas rezultātā tiek zaudēts pedagogs un šis būs arī kā signāls citiem topošajiem pedagogiem pārdomāt savu nākotnes profesiju.

Papildus Liepājas Valsts tehnikuma direktors Agris Ruperts norādīja, ka pašreiz ievainotā skolotāja, sadurto plaušu dēļ, joprojām atrodas ķirurģiskajā nodaļā pieslēgta pie īpašām palīdzības sistēmām.

Iepriekš ziņots, ka policija sākusi kriminālprocesu pret tehnikuma audzēkni par skolotājas saduršanu Liepājā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien, 24.septembrī, Valsts policijā tika saņemta informācija, ka kādā publiskā iestādē Liepājā ir sadurta sieviete. Cietusī nogādāta slimnīcā.

Visu apstākļu noskaidrošanai policijā par notikušo ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 126. panta 1.daļas, proti, par vidēja smaguma miesas bojājuma tīšu nodarīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Ruperts, sadurtā sieviete ir viņa vadītās izglītības iestādes skolotāja, kurai uzbrukusi audzināmās grupas pirmā kursa audzēkne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc Ruperta teiktā, negadījums noticis sestdien, skolotājas mākslas salonā, kur viņa vadījusi gleznošanas nodarbību interesentiem, kuru vidū bijusi arī audzināmās grupas meitene. Uzbrukums noticis pēc nodarbības, kad visi pārējie cilvēki jau aizgājuši projām.

Tehnikuma direktors skaidro, ka neesot bijis nekādu indikāciju, lai audzēkne uzbruktu skolotājai. Viņš pieļauj, ka skolotāja varētu būt interesējusies par to, kādēļ meitene neapmeklē skolu, jo šomēnes viņa ir kavējusi 33 stundas neattaisnotu iemeslu dēļ un 17 stundas attaisnotu iemeslu dēļ.

“Šorīt esam izskatījuši arī meitenes dokumentus un secinājuši, ka ģimenes ārsta izsniegtajā izziņā nav norādīta kāda saslimšana, kas skolotājiem būtu bijusi jāņem vērā,” piebilst direktors.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ruperts stāstīja, ka viņš ir sazinājies ar ievainoto skolotāju slimnīcā, kuras veselības stāvoklis ir stabilizēts. Izglītības iestāde sniegs visu nepieciešamo palīdzību skolotājai, kā arī šonedēļ pārrunās drošības jautājumus, kā rīkoties ārkārtas situācijā.

Foto – Liepājas Valsts tehnikums

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.