Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājas pirmsskolas izglītības iestādē “Sprīdītis” bērni apgūs mūzikas un mākslas programmu

Trešdien, 31. augustā, ar PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) koncertu Liepājas pirmsskolas izglītības iestādē “Sprīdītis” tiks atklāta interešu izglītības programma “Mūzikas un mākslas sinerģija”, kas tiks īstenota sākoties jaunajam mācību gadam. Tajā bērniem vecumā no 4 – 6 gadiem tiks piedāvāts padziļinātāk iepazīt mūzikas un mākslas pasauli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Programmas mērķis ir pamanīt un izkopt bērnu mākslinieciskos talantus agrīnā vecumā, veicināt pamata prasmju un spēju izaugsmi mūzikas un mākslas jaunradē. Mācību programma veidota tā, lai sasniegtu gan pirmsskolas izglītības satura īstenošanas mērķi un uzdevumus, gan paredzot padziļinātus uzdevumus kultūras un pašizpausmes mākslā jomā, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Vadītāja palīgs komunikācijas jautājumos Renāte Meļķe.

“Vēlos izteikt pateicību Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes un Liepājas, Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas komandai par atbalstu un ieinteresētību, lai ilgi lolotā iecere par mūzikas un mākslas nodarbībām pirmsskolas izglītības iestādē kļūtu par īstenību. Pateicoties saņemtajam atbalstam, turpmāk jau no mazotnes bērni varēs apgūt blokflautas, ukuleles, džambas, tamburīna, trijstūrīšu skaņas, kā arī citu sitaminstrumentu, pūšaminstrumentu, stīginstrumentu un taustiņinstrumentu spēles. Savukārt mākslas nodarbībām ir jau iegādātas otas, krāsas un papīri, bet molbertus nodrošinās LMMDV,” iepazīstina Liepājas pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” vadītāja Sintija Pīrāga – Ivanovska.

Nodarbībās tiks veicināta audzēkņu interese par mūziku un mākslu, bērniem būs iespēja attīstīt radošumu, muzikālo dzirdi, dziedāšanas prasmi, ritma izjūtu, dikciju, improvizāciju, iepazīties ar mūzikas valodas elementiem, mūzikas izteiksmes līdzekļiem, dažādiem mūzikas instrumentiem, iegūt pieredzi praktiskajā muzicēšanā, tāpat izkopt krāsu izjūtu un iepazīt mākslas pasaules daudzveidību. Programma tiks īstenota, pateicoties pašvaldības atbalstam, kā arī sadarbojoties un piesaistot pedagogus no LMMDV.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā uzsver Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre – Lathere: “Raudzīties plašāk un darīt vairāk – tas ir tas mūsu dzinulis un liepājniekiem raksturīgais (ne)miers. Gandarījums, ka kopā ar PII “Sprīdītis” vadības komandu ir īstenojusies sadarbība, kas no idejas ir rezultējusies vēl vienā mūsdienīgā, kvalitatīvā mācību satura projektā pilsētā, proti – programmā, kas veicinās bērnu vērtībizglītību, izpratni par mūziku un mākslu jau pirmsskolas posmā, tādējādi veicinot pēctecību un rosinot interesi par mācību turpināšanu. Iniciatīva ir lielisks papildinājums izglītības satura projektiem Liepājas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas ietvaros.”

Programmas mācību saturu pirmsskolā bērni apgūs organizētās rotaļnodarbībās, kas tiks īstenotas vienu reizi nedēļā rīta cēlienā (trīs akadēmiskās stundas), ietverot kultūras un pašizpausmes mākslā jomas sasniedzamos rezultātus. LMMDV pedagogi sadarbībā ar pirmsskolas pedagogiem plānos mācību satura īstenošanu, balstoties uz izveidoto programmas norises plānu mūzikas un mākslas nodarbībās.

“Liepājā aug ļoti talantīgi bērni, to ikdienu redzam bērnu mūzikas un mākslas skolā, kā arī vidusskolā. Taču jāatzīst, ka bērnu skolā neiestājas arī kāda daļa talantīgo bērnu, jo viņu dotības nav laikus pamanītas. Šajā sadarbības modelī pedagogi nodarbībās varēs atpazīt tos mazuļus, kuriem ir talants mūzikā vai mākslā un ieteikt vecākiem padziļināti apgūt šīs radošās iemaņas uzreiz pēc pirmsskolas izglītības iestādes absolvēšanas. Turklāt mūzikas un mākslas nodarbības palīdzēs ikvienam bērniņa attīstībai un pilnveidei,” papildina LMMDV vidusskolas direktore Inga Auziņa.

Liepājas pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” atrodas Dārza ielā 42, to apmeklē 121 izglītojamais 6 grupās no 2 – 7 gadu vecumam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.